KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

 

TERAZİ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(24 Eylül - 23 Ekim)
 


Yönetici Yıldızınız: Venüs ; Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder
Grubunuz: Hava, negatif
Karakteriniz : Öncü
Burcunuzun Cinsiyeti : Erkek
Yeteneğiniz: Dengeli ve ölçülü olmak
Özelliğiniz: Saygı ve zariflik
Arzunuz: Olgun, düzeyli dostluk kurmak
Amacınız: Zengin olmak, düzenli bir hayat
Yenmeniz gereken huyunuz: Gösterişten hoşlanmak
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Kova, İkizler
Normal anlaştığınız burçlar: Akrep, Yay, Arslan, Başak, Terazi
Anlaşamadığınız burçlar: Koç, Oğlak, Yengeç
Gününüz: Cuma
Sayılarınız: 2, 6, 16
Taşlarınız: Opal, pembe turmalin
Renkleriniz: Açık pembe, açık mavi, türkuaz ve mat renkler
Çiçekleriniz: Pembe krizantem, pembe gül
Kokularınız: Gardenya, yasemin ve orkide
Olası hastalıklarınız: Böbrek, üreme organları, baş ve özellikle göz hastalıkları, lumbago
Başarılı olacağınız meslekler: Müzisyen, ressam, heykeltıraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri ve mühendislik

 

Sakin, dengeli, sanatçı ruhlu, konuşkan ,nazik, hassas, uyumlu tiplerdir. On iki burcun en dengeli olanıdır. Bu burç adaleti, dengeyi, ortaklığı, evliliği ve birliği temsil eder. Yıldızı güzel sanatlar ve sevgi temsilcisi Venüs’tür. Hava grubundan olan terazi’de kafa ve zeka oluşumları ön planda olduğundan Venüs burada sevgiyi romantikleştirir, sözleri daha bir alımlı kılar. Güzel konuşma yetenekleri bulunduğundan Terazi burcu kişileri tartışmaların favorileridir. Hisleri ve kafası ile denge kurabildikleri  için güvenilir insanlardır. Genellikle herkese değer verirler. Fikirlerinizi dinler, saygı gösterir ama daha sonra mutlaka kendi bildiklerini yaparlar. Sakin hallidirler. Karşısındaki insanı kırmak istemezler, gereksiz tartışmalara yol açmaktan kaçarlar. Bir konuda üzerlerine çok gidilirse gerilemiş gibi yaparlar. Aslında kendilerini beğenirler. Değerlerinin anlaşılması en büyük arzularıdır. Çok ustaca yalan söyleyebilirler. Yüksekten atarak tutamayacakları sözler verebilirler.

İkinci aşkı ise müziktir. Uyanınca ilk yaptıkları şey radyo açmak veya kaset çalmaktır. Sadece dinlemekle kalmayıp müzik uğraşı içindede bulunabilirler, ama dinleyici yönleri daima ağır basar. Kulakları hassas, sesleri de genellikle güzeldir.

Kendilerini yoracak fiziksel hareketlerden pek hoşlanmazlar. Bu onları tembelliğe itebilir. Teraziler, iç dengelerini yakaladıkları zaman, ölçülü bir tempoyla hareket ederek sahip oldukları enerji akımlarını istedikleri gibi düzenlemeyi başarabilirler. Terazi Burcu mensupları, çok yönlü ve güçlü yeteneklerini, hareketlilik ve kendilerini değiştirebilme özelliklerini keşfedebilirler. Şayet, sahip oldukları bu yeteneklerin farkına varabilirlerse, doğru biçimde kullanmayı da başarabilirler.

Aşırı lükse ve rahatlığa düşkünlükleri vardır.  Para ve maddeye bağlılıkları yoktur. Çok cömerttirler. Hatta çok müsrif bile olabilirler.

Terazi iyi bir ev sahibidir. İyi yemek yapmak onun işidir. İlgi alanı, günlük yaşamın küçük olaylarından, politik konulara kadar uzanır. İnsanları bir araya getirmek ona zevk verir. Birkaç dakika içinde samimi bir atmosfer yaratmayı başarır. Dinleyecektir, ama yine de sohbet ettiği kişiyle hemen derin arkadaşlık kurmayacaktır. “Arkadaşlar” onun için önemlidir, özellikle de yalnız kalmamayı garantilemek için. Arkadaşlıklarında kişiliğini korumayı başardığından, çevresini ihtiyacına göre değiştirmek ona zor gelmez.

Dengeleri bozulduğu zaman, sinir hastalıklarına yakalanabilir, aşırı gergin, öfkeli, paranoid bir tablo sergileyebilirler. Böyle durumlarda sığır kuyruğu çiçeğinin yapraklarından hazırlanan çayı içmeleri tavsiye edilir.