KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

ASLAN BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

 


Yönetici Yıldızınız: Güneş ; En üstün güç temsilcisi
Grubunuz: Ateş, pozitif
Karakteriniz : Sabit
Burcunuzun Cinsiyeti : Erkek
Yeteneğiniz: Plan kurma
Özelliğiniz: Cömertlik
Arzunuz: Yükseğe ulaşmak
Amacınız: Çok şeye kavuşmak
Yenmeniz gereken huyunuz: Kendini beğenmek
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Koç, Yay, ikizler, Terazi
Normal anlaştığınız burçlar: Oğlak, yengeç
Anlaşamadığınız burçlar: Boğa, Akrep, Kova  
Gününüz: Pazar
Sayılarınız:1, 4, 8, 9, 34
Taşlarınız: Elmas, sarı safir, sarı pırlanta
Renkleriniz: Koyu sarı, altın sarısı, sarı krizantem ve orkide
Çiçekleriniz: Kırmızı gül, sarı krizantem ve orkide
Kokularınız: Misk, portakal çiçeği ve gül
Olası hastalıklarınız: Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları
Başarılı olacağınız meslekler: Askerlik, doktorluk, kimyacı, dişçi, güzellik uzmanı, kara hava denizle ilgili işler

Aslan burcunun yıldızı hayat veren Güneş’tir buda canlılık ve enerji verir, durup dinlenmeden çalışmak ve engelleri  aşmak bununla kolaylaşır. Güneş’in başka bir etkisi de kişiyi gururlu ve kendini beğenmiş yapmaktır. İnsanlardan üstün  olduklarını  düşündürür. Kafaları iyi çalıştıkları için bunu hak ettiklerini ve günün birinde başa geçeceklerini düşünürler. Aslan burcunda doğanlar uğraşlarında mertçe savaşırlar ve karşılarından da bunu beklerler. Bu nedenle hilebaz mücadele karşısında şaşkınlığa uğrarlar.

Yaşamında rol yapmayı seven ve uygulayan Aslan burcu kişisi iyi bir perde sanatçısı olabilir. Bu insanlar kafasına koydukları her işte başarıya ulaşabilen kişilerdir. Yalnız işlerini kendileri kurmak ve yürütmek isterler. Başka birisinin yanında çalışmak onlara zor gelir. Güneşin büyük desteği ile kestirmeden zengin olan Aslan burcu doğumlu çok kişi vardır. Yalnız ; mertlik, iyi niyet ve aşırı güven yüzünden bu büyük etkileşim heba olup gidebilirde ,dostlar yüzünden hüsrana uğrayabilirler.

Aslan burcunda doğanlarda lüks merakı  fazla  gelişmiştir. Her şeyin en muhteşemi ve güzeli <<bende>> olsun isterler. Emir vermek hoşlarına gider ama bu insanları rahatsız edebilir. Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler, ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir. Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları hatasızdır.

Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez. Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse bilemez. Uzun uzun “keyifli tembellik” yapmaları olasıdır. Aslan burcu insanının aşırı bir kumar eğilimi vardır, heyecan veren her oyundan hoşlanırlar, şans oyunlarına meraklıdır.

Yaşlanmaktan, çekiciliklerini kaybetmekten, yenilgi ve başarısızlıktan çok korkarlar. İyidir hoşturlar ama, dünyada sadece kendi krallıklarının  hüküm sürmeyeceğini, önce ben demekten vazgeçmeği öğrenmelidirler.