KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

 

KOÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(21 Mart - 20 Nisan)Yönetici Yıldızınız: Mars ; Cesaret, çekicilik, tutkuları yönetir
Grubunuz: Ateş, pozitif
Karakteriniz: Öncü  
Burcunuzun Cinsiyeti: Erkek
Yeteneğiniz: Hareket ve Canlılık
Özelliğiniz: Yeni girişimler, cesaret ve atılganlık
Arzunuz: Liderlik, Öncülük, yol göstericilik
Amacınız: Başarı ve zafer
Yenmeniz gereken huyunuz: Sabırsızlık ,dikbaşlılık ,cüretkarlık
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Aslan, Yay, İkizler, Kova
Normal anlaştığınız burçlar: Boğa, Balık, Başak, Akrep
Anlaşamadığınız burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Gününüz: Salı
Sayılarınız:1, 9, 15
Taşlarınız: Pırlanta , Yakut
Renkleriniz: Kan kırmızısı, nar çiçeği
Çiçekleriniz: Lale, gelincik, papatya
Kokularınız: Manolya, lavanta
Olası hastalıklarınız: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar, yüksek ateş ve migren
Başarılı olacağınız meslekler: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri

Burçlar kuşağının ilk burcu olan KOÇ, yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı  doğal,   içgüdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Hayat  onlar için heyecanlı bir macera anlamındadır.  Canları istediği zaman bulundukları toplumu sürükleyen  bir yapıları vardır. Evinde, işinde,  arkadaşları arasında, öğrenci ise okulda, bir eylemin başlamasında veya bir toplumda  son derece  aktif, hareketli olup istekleri çok güçlüdür.

Her söze «BEN» diye başladıkları için daima doğruyu onlar bilir, onların yaptıkları, düşündükleri doğrudur. Onların izinden gidilmelidir ve onlar, her şeyde, her zaman ilk ve önder olmak için vardır. Lider olmak en başta gelen arzularıdır. Bulunduğu şartlar içinde bir şekilde önder olmayı başarırlar.

Koç, ateş ve savaş yıldızı Mars etkisi  altında  çabucak öfkelenen bir mizacı gösterir. Kavgaya  hemen  hazırdırlar. Tepesi attı mı gözü bir şey görmez en  fazla yapacağı  bağırıp  çağırmak  olur. Dışarıya  karşı sakinleşen öfke krizleri ; sinir sisteminde yıpratıcı olabilir !.  Asla kinci değildir. İçi dışı birdir, ikiyüzlülük yapmaz.  Doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen dobra biridir.

Koç burcu insanı tatlı ve akıcı konuşması  ile toplumda sivrilen  biridir. Çok işlek bir zekası vardır. Kolayca kavrar. Çabuk sonuca gider. Dikkatleri üzerine çekmeyi başarınca keyiflenir ve üstünlük duygusuna kapılır.

Koç’lar başkalarına yardım elini uzatmayı isteseler bile yaradılış olarak bencil kişilerdir. Uzattıkları el liderlik veya «BEN» kavgasında ön planda görünmek içindir. Servet ve maddiyattan fazla ün kazanmak ilgilendirir onları ve yönetimi ele geçirmek için diplomasi yerine zor kullanmayı da seçebilirler. Karşılarına çıkan kendilerinden daha üstün birilerini de hazmedemezler.

Koç’lar aşkta ihtiraslı ve oldukça da kıskançtır. Aradığını bulmuşsa sadık, anlayışlı ve sevecen bir eş olur. Sevilmek onu daha başarılı ve çekici yapar. Kazak erkekliği asla elden bırakmaz. Macera, özgürlük, risklere girmek, etrafa meydan okumak, rekabet gibi heyecanlardan çok hoşlanır.

Vehim gücü çok kuvvetlidir. Bu onlarda bazı korkulara ve zanlara sebep olur. Özellikle ölümden  çok korkarlar; Ama belli etmezler. Her ne kadar atıp  tutsalar da, vurdumduymaz gibi davransalar da içlerinde bu korkuyu taşırlar.

Koç Burcu vücutta “baş”ı idare ettiği için hem en güçlü, hem de en zayıf organı kafalarıdır. Başını ya da yüzünü yaralama ihtimali yüksektir. Tabii bu arada zaman zaman ortaya çıkan baş ağrılarını da unutmamak gerekir. Aslında  sabırsız, telaşlı ve ihmalkar davranmayacak olurlarsa, Koçlar’ın son derece kuvvetli bir bünyeleri vardır. Kolay  kolay hastalanmazlar.

İlim konularına açıktırlar. Ama ben bilirimcilikleri yüzünden pek çok fırsatı ve faydalı konuları kaçırırlar.

Sabırlı ve sebatkar olmayı, düşünerek hareket etmeği; benden başkalarının da doğru bildikleri şeyler vardır diyebilmeyi öğrenmelidir.