KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

İKİZLER BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(21 Mayıs - 21 Haziran)Yönetici Yıldızınız: Merkür
Grubunuz: Hava, pozitif
Karakteriniz: Değişken
Burcunuzun Cinsiyeti: Erkek
Yeteneğiniz: Üstün zeka
Özelliğiniz: Yardımcı olmak, neşe yaratmak
Arzunuz: Gazetecilik, yazarlık
Amacınız: Büyük isim yapmak, ünlü olmak
Yenmeniz gereken huyunuz: Çok konuşmak
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Terazi, Kova
Normal anlaştığınız burçlar: Yengeç, Arslan, Koç, Boğa
Anlaşamadığınız burçlar: Başak, Yay
Gününüz: Çarsamba
Sayılarınız: 3, 5, 9, 24
Taşlarınız: Lal, Akik ve inci
Renkleriniz: Sarı, gri, mavi, açık mavi
Çiçekleriniz: Zambak ve lavanta
Kokularınız: Gardenya, yasemin, sümbül
Olası hastalıklarınız: Solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar
Başarılı olacağınız meslekler: Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, müfettiş, gazetecilik, radyo sunuculuğu, bilgisayar uzmanlığı

İkizler kişiliği her işe yatkın ve çift karakterlidir. Çabuk düşünürler, çabuk hareket ederler. Bir AN neşeli, bir AN mutsuz olabilirler ve başkaları onları anlamakta zorluk çeker. Bu burcu kapsayan özellik iletişime öncülük yanında Akıl ve Zeka ile değişim sayılabilir. İletişimden anlaşılan konuşma ve öğretmek sanatıdır. Akıl ve Zeka özellikleri arasında yargı gücü, mantık, entelektüellik, gerçekleri kavramak ve idrak keskinliği sayılabilir. Değişim özelliğinden de çabucak eyleme geçebilmek, yeni fikirlere ve oluşumlara yatkınlık, esneklik, seyahat meyli, ileri gitmek hırsı ve elinden iş gelme hırsı anlaşılabilir. İki ya da üç şeyi bir arada yapmak İkizlere zor gelmez, tam tersine bu hayat prensipleridir. Kişilikleri ve yaşam tarzları onların tek ifadesidir, ama aynı zamanda cazibeli, liderlik yeteneğine sahip, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen iyimser insanlardır.

Okumaktan ziyade dinleyerek gördüklerini yaşadıklarını birleştirerek öğrenirler. Uzun uzun ders çalışmak, kitaplar devirmek, sabahlamak onlara göre değildir. Onlar kendilerine özgü pratik zekaları ile kolayca öğrenirler. Bir kitabı, bir yazıyı dikkatle baştan sona eksiksiz okumazlar. Genellikle biraz başından, biraz ortasından, biraz sonundan veya satırları atlayarak okurlar. Ama sonuçta, dikkatli okuyan bir kişiden daha iyi anlatabilirler.

İkizler'in yapısı genellikle ince, çevik ve normalin üstünde uzundur. Çoğunun değerli taştan kabartma yapılmış gibi, küçük keskin çizgili yüzleri vardır. İkizler bir şeye sürekli olarak birkaç saniyeden fazla asla bakamaz. Aslında, onların bu tetikteki çabuk hareket eden gözleri, çoğunlukla İkizler tiplerini tanımanın en kolay yoludur. Ciltleri oldukça beyazdır, ama genellikle güneşte çabuk ve kolay yanarlar. İkizler’de bir canlılık, hızlılık, sempatik bir dostluk ve olağanüstü çabuk, ama zarif hareketleri vardır. Her iki cinsin de normal olarak alınları açıktır. Genellikle dünyanın en dakik insanları değillerdir. Hatta size verdiği sözü bile unutabilir ve aynı anda birkaç kişiye söz verebilir. Sonra da hiçbirine gitmeyip o sırada yolda rastladığı arkadaşıyla birlikte bir kafede vakit geçirebilir. Ve siz o sırada ona müthiş kızmış olsanız bile onunla karşılaştığınız anda sizi yumuşatacak ve ikna edecektir.

Hemen hemen bütün İkizler birden fazla yabancı dili konuşur, anlar veya okur. Kısaca, dil yeteneği mükemmeldir. Hemen, hemen hepsi edebiyata düşkündür ve içlerinden parlak yazarlar çıkar. İkizler yalan söylemekte de usta olabilirler, yalanını yakalarsanız bile  hemen konuyu değiştirip öyle ustalıkla konuşmayı kendinden başka yöne kaydırabilir ki, şaşırıp kalırsınız. Bazen bu tiplerin insanları yanıltma eğilimleri ahlaksızlığa ve suç işlemeye kadar varabilir, ama bu durum pek sık görülmez.

Bu burç çift karakterli ve şanslıdır ve bu evlilik içinde böyledir. Dostluğa çok önem verip sıkı fıkı olmak ve ardından dostunun yüzüne bile bakmamak ikizlerin işleridir. Bunların kurdukları kafa dostlukları uzun ömürlü olabilir. Entelektüel karakterleri yüzünden kültür düzeyi yüksek dostluklar ararlar.

Hareketli oluşları onların yaşlanmasına engel olur. En büyük korkuları hareketsiz, yalnız başlarına kalmak ve kısıtlanmaktır. Kararlı olmayı, biraz duygulara da önem vermeği, eline ve diline sahip çıkmayı öğrenmelidirler.