KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

BALIK BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(20 Şubat - 20 Mart)Yönetici Yıldızınız: Neptün
Grubunuz: Su
Karakteriniz : Değişken
Burcunuzun Cinsiyeti : Dişi
Yeteneğiniz: Başkalarına karşı ilgi, şefkat
Özelliğiniz: Canlılık
Arzunuz: Huzur
Amacınız: Servete ve mutluluğa ulaşmak
Yenmeniz gereken huyunuz: Kendi değerinizi küçümsemek
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Yengeç, Akrep
Normal anlaştığınız burçlar: Oğlak, Kova, Koç, Boğa
Anlaşamadığınız burçlar: İkizler, Başak
Gününüz: Perşembe
Sayılarınız: 7, 11, 73
Taşlarınız: Akvamaren, lapis
Renkleriniz: Deniz mavisi, yeşil, açık gümüş rengi
Çiçekleriniz: İnci çiçeği, zambak, nilüfer, beyaz gül
Kokularınız: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
Olası hastalıklarınız: Sindirim sistemi, sinir sistemi hastalıkları, romatizma, alkolizm
Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, öğretmenlik, sosyal yardım görevlisi, din adamlığı, müzisyen, tasarımcı, metin yazarı, yazar

Hassas, duygusal, iyi niyetli, yumuşak ve çok merhametli, hayal dünyaları geniş, sezgileri güçlü tiplerdir. Kendi iç alemlerinde mutludurlar ve bu nedenle sık sık içe dönerler. Balık burcu insanı sağlam ve uzun süreli dostluklar kurabilirler. İyilik yapmaktan zevk alırlar.

Balık insanlarının sezgisi çok güçlüdür. Ayrıca türlü güzel şeyleri hayal edebilir. Konuşması yumuşak ve tatlıdır. Yaşamın güzel şeylerinden, renklerden, müzikten, lüksden zevk alır. Eğer yıldız haritasında ona yön verecek güçlü bir (ya da birden fazla) gezegen varsa Balık insanı renkli hayallerini gerçekleştirebilir. Çok romantiktir ve iyi bir sevgili olur. Sevdiği kimseyi türlü üstünlüklerle süsler. Onun iç yüzünü pek göremez. Hayal kırıklığına uğrarsa aşkı söner; ama kısa süre sonra yine büyük aşkla sever.

Balık insanlarının her konuda bir fikirleri vardır. Konuşkandırlar, anlattıkları hikayelerle diğer insanları hemen çevrelerine toplarlar. Kendilerini kimsenin dinlemediğini hissederlerse rüyalara dalarlar. Rüya ülkesinin kapıları onlara hep açıktır. Bu hayaller öylesine canlıdır ki onları gerçekleştirme isteği duymazlar. Çünkü bir amaca ulaşmak için gerekli savaşçı ruhları yoktur. Bunun dışında günlük işlerin rutinliğinden nefret ederler. Mutlu olabilmek için, gelecekte olmasını umut edebilecekleri yeni bir şeye ihtiyaçları vardır.

Balık insanları fikirleriyle başkalarını heyecanlandırabilmek için çok çaba harcarlar. Onlar için önemli olan tek şey, yaratıcılıklarını mesleki açıdan kullanmaktır.

İnsanların ihtiyaçlarını, neler hissettiklerini, arzu ve beklentilerini kolayca sezebilme özellikleri iyi bir doktor, öğretmen, hemşire ya da yardım amaçlı derneklerde başarı imkanı sağlar. Yazı yeteneği de olan bir Balık insanı bu sayede başarıya erişebilir. Güzel sanatların bütün dallarında da durum aşağı yukarı böyledir. Ünlü pek çok yazar ve sanatçı Balık burcundan çıkmıştır. Kısaca, hayal gücü, yaratıcılık, sezgi ve sevgi isteyen her alan onlara uyar. Sihirli ve esrarlı bir cazibeleri vardır. Hülyalı, yumuşacık, duygulu bakan gözler onların hassas iç dünyalarının aynasıdır. Sanki bakışlarından kelimeler dökülür. Onların anlatamadıklarını anlatır adeta.

Yaşamlarının temelinde sevgi yatar. Daima bunu verebilecekleri bir yerleri olsun isterler. İnsanlarla paylaşamazlarsa hayvanlarla ilgilenirler. Duyarlı ve hassastırlar. Kavga, dövüş onlardan çok uzaktır. Sakin ve rahat hallidirler. Kimseye ilişmezler. Hatta bu sakinlikleri bazı kişileri kızdırabilir. Onlar aksi, geçimsiz insanlara bile şefkatle yanaşmayı dener, onlara olumlu tavsiyelerle faydalı olmağa çalışırlar.

Mistik, felsefi, dini konular ilgilerini çeker. Yine matematik, astronomi, fizik, tıp konuları da cazip gelir. Bu alanlarda çalışmaları farklıdır. Bazı konular içlerine doğar, hissederek, sezgi ve ilham alış yollu bilgiler edinebilirler, hatta bazı şeyleri yaşarlar. Doğru çıkan rüyalar görürler.

Mana alemine dalmağa çok müsaittirler. Medyumluk yönleri vardır. Ama hayal ve gerçek karmaşası yüzünden düş kırıklığı yaşamaları da mümkündür. İç alemleri oldukça geniştir. Şuur boyutuna sıçrayarak evrensel genişliği hissedebilecek kapasiteleri vardır.

Balık burcu insanı paraya önem vermez son derece cömert olurlar. Zorlukla kazandıkları parayı gayet kolay verebilirler. Jüpiter’in olumlu etkisi ile birden zenginlikte gelebilir.