KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

 

BOĞA BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(21 Nisan - 20 Mayıs)

 


Yönetici Yıldızınız: Venüs
Grubunuz: Toprak, negatif
Karakteriniz: Sabit
Burcunuzun Cinsiyeti: Dişi
Yeteneğiniz: Sıcakkanlı , alçak gönüllü, pratik, sabırlı ve kararlı
Özelliğiniz:  Düzenli yaşam, dost, sadık, sevecen,  ruh ve koruyuculuk, zenginliği ve iyi yaşamı seven, uyumlu
Arzunuz: Devamlı ileri atılım
Amacınız: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak
Yenmeniz gereken huyunuz: Aşırı gerçekçilik, inatçılık, tutuculuk, oburluk
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Başak, Oğlak
Normal anlaştığınız burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Anlaşamadığınız burçlar: Kova, Aslan, Akrep
Gününüz: Cuma
Sayılarınız: 2, 4, 5, 6
Taşlarınız: Zümrüt, firuze, olivin
Renkleriniz: Açık yeşil, leylak , gök mavisi, mat mavi, krem  
Çiçekleriniz: Kırmızı gül, pembe karanfil ve şebboy
Kokularınız: Karanfil, elma çiçeği
Olası hastalıklarınız: Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları, safra fazlalığı, bel ağrısı, kalp çarpıntısı
Başarılı olacağınız meslekler: Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, mimar, müteahhit, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, bankacı, pratik meslekler

Burçların içinde en huzurlu, en dengeli olanlarından biri de Boğa'dır. Boğa, parayla çok yakından ilgisi bulunan ve aynı zamanda duyguların  çok güçlü olarak ortaya çıktığı bir burçtur.Venüs’ün yönettiği bir burç olan Boğa için elbette ki, duygulara önem vermek, güzelliğe olan düşkünlük ve müziği de ilave etmek gerekecektir, çünkü  venüs, hayatta her türlü güzelliği temsil eder ve venüs yumuşak, verimli, hayatı ışıklandıran, güzelleştiren, hislerin anlam kazanmasını sağlayan bir kuvvettir.

Boğa’lar son derece inatçıdır. İyi düşünüp taşındıktan sonra, hedef aldığı şeye ulaşmaktan asla vazgeçmezler. Önüne çıkacak engelleri bir şekilde yenecek kadar güçlüdürler ve çok da dayanıklıdır. Ağır ve emin adımlarla, sabırla ilerleyerek engelleri aşacaklarına inanırlar. Bildiklerinden şaşmazlar engel tanımazlar, bu yüzden de başarılı olurlar. Güven içinde olmak onlar için çok önemlidir. Bunu sağlayacak şeyler de para ve maldır. Hayat savaşını bu ikisi için yaparlar. Halbuki, maddeye ve paraya aşırı düşkünlüğü onları güvensiz yapar. Ayrıca boğa için büyük servet sahibi olmak ve lezzetli yemekler yemek yaşamının iki temel amacıdır. Bu yüzden de fazla kilolarına karşı devamlı bir savaş içindedirler. Çok sağlam ve sıhhatli olduğu halde birde hastalandılar mı tüm dirençlerini kaybederler. Boyun ve boğaz yolları çok hassastır ve şiddetli soğuk aldıklarında hastalıkları ağır olur.

Boğa’lar derin duygulara sahiptirler  bağlandıkları  kişiden kopamazlar. Sevilmek onlar için  çok önemlidir. Sevgide başarısızlık onları  daha da cimri, inatçı ve çekilmez yapar. Sevdikleri  ile beraber mutludurlar ve sevdiklerinden  ayrı oldukları zaman çeşitli yersiz kuşkulara kapılırlar, bu yüzden de kıskanç olurlar. Sakin görünüşünün altında çok güçlü istekler, duygular, amaçlar ve hırs yatmaktadır. Ev  ve aileye düşkün olurlar. Onlar, çekingen ve bir kenarda sakince kalmak isteyen kişilerdir. Rahat, huzur ve zevk içinde yaşayacakları bir evleri olmasını isterler. Güzel, rahat bir ev, hele bahçe içinde olursa, toprak ve tabiatla uğraşma imkanı da varsa onlar için biçilmiş kaftandır. Çocukların da böyle bir ortam içinde yetişmesi gerektiğini düşünürler. Çocuk severler. Onlara karşı otoriterdirler.

Toplum kurallarına, değerlere karşı saygılıdırlar. Bu konularda kaçamak,  dalavere,  yalan  yapmazlar. Borçlarına sadıktırlar. Zaten borç yapmaktan kaçınırlar. Toplum ilişkileri güçlüdür. Güvenilir ve emin kişi olarak tanınırlar. Dostlukları uzun ömürlüdür. Dargınlıktan hoşlanmazlar.

Cesaretli olmayı, tutuculuktan kurtulmayı, zamanın getirilerine ayak uydurmayı ve güvenin madde ile gelmeyeceğini öğrenmelidirler.