KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

AKREP BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(24 Ekim - 22 Kasım)Yönetici Yıldızınız: Mars ve Pluton ; Çekicilik, cazibe, savaş ve yeni sartları temsil eder
Grubunuz: Su, negatif
Karakteriniz : Sabit
Burcunuzun Cinsiyeti : Dişi
Yeteneğiniz: Sezgi
Özelliğiniz: Kararlılık ve inceleme
Arzunuz: Zenginlik
Amacınız: Hayat boyu zenginlik
Yenmeniz gereken huyunuz: Acımamak, ihmal etmek
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Balık, Yengeç
Normal anlaştığınız burçlar: Yay, Oğlak, Başak, Terazi
Anlaşamadığınız burçlar: Boğa, Arslan
Gününüz: Salı
Sayılarınız: 8, 9, 13,
Taşlarınız: Topaz, sarı turmalin
Renkleriniz: Kor kırmızısı, siyah
Çiçekleriniz: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
Kokularınız: Misk, manolya
Olası hastalıklarınız: Boğaz, boyun, mesane, uretra, böbrek ve üreme organları hastalıkları, tansiyon
Başarılı olacağınız meslekler: Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operator dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı

 

İradeli, kararlı, enerjik ve bağımsızlığa çok düşkün tiplerdir. Bu burcun iki yıldızı vardır. Birincisi ilahi varetme , yoketme, bilinmiyene merak duyma, esrarlı  şeylerden hoşlanma ve iyi bir sezgiye sahib olma yıldızı Pluton’dur. İkincisi savaş, çekicilik ve seks yıldızı sayılan Mars’tır. Bu da Akreplere güç, kararlılık, atılganlık, cazibe, enerji ve acımasızlık getirmektedir. Daima aşırı uçlarda yaşarlar. Hayat görüşleri “ya hep, ya hiç“ prensibine dayanır. Hedefleri daima, her şeyde derinleşmek, en zirveye ulaşmaktır. Bir şey, ”ya olacaktır, ya olacaktır“. Olursa olur, olmazsa olmaz değildir.

Onlar pek çok kişinin göremediği çok farklı ve gizli noktaları görebilir, birbirine bağlıyabilir ve bir netice elde edebilirler  yani ileriyi görme ve olacakları sezme yeteneklerine sahiptirler. Çok etkili gözleri ve bakışları vardır. İyi bir dedektif, ajan veya zor ve gizli işleri çözümleyici olurlar. Asla olayların, konuların  kenarında  kalmazlar. Araştırır, analiz eder ve sırlarına inerler. Bütün insanlar gibi Akrep de sevilmek isterler. Bağımsızlığına düşkün olsa bile yalnızlıktan acı çekerler. Bunun yanında Akrepler gerçekten sevildiklerini hissederlerse, en tutkulu ve güçlü aşıklar olacaklardır.  Şiddetli bir şekilde bireysel özgürlüğü savunsa da bu sadece kendi yalnızlığını saklamak içindir. His ve duyguların önemli rolü olan bir kişilik olmasına rağmen yaşam için en gerekli şeyin para olduğunu da bilirler. Maddeye, paraya önem verirler. Tutucudurlar. Aldığı kararlardan asla dönmezler. Çok güçlü ve sebatkardırlar. Kolay kolay kimseye güvenmezler. Dostu yok gibidir. Arzusu sürekli güven içinde olmaktır.

Dostluk veya beraberliklerinde önemli unsur maddi veya manevi menfaat duygusu dur. Kolayca nankörlük yapabilir. Dostluklarından hiç bir zaman emin olunmaz; arkadan vurabilirler.

Gizlilik, suskunluk ve kararlılık önemli özellikleridir. Son derece çekici, esrarlı ve seksidir. Sevdiği kişi sadece onun olmalıdır. Bu konuda çok kıskançtır. Gizli işler planlama, uygulamada çok başarılıdır. Az konuşmayı başarabildiği için, sinsice, sessizce iş yürütmek onun için çok kolaydır.

Sadistçe yönleri de vardır. Hem korkar, hem de kendi canının yanmasından adeta zevk alırlar. Bedensel acı adeta ona zevk verir. Yani başkalarına yaptığı gibi kendinede acımasız davranabilir. Ayrıca kendi düşüncelerinin, gizli planlarının başkaları tarafından anlaşılacağı düşüncesi onu çok tedirgin eder. Onun için susar. Yaşam boyu hırsları, enerjileri, kin ve nefretleri, yaşam hırsları asla bitmez. Adeta ölüme meydan okurlar. Buna rağmen onlarda güçlü, güvenilir, gerçekçi bir kişilik vardır. Akrepler her konuda başarılı olabilirler. Başka hiç bir burçta bu kadar çeşitli işler yapan insanlar yoktur. Başarılı sporcular, öncü bilim adamları ve dahi sanatçıların çoğu Akrep burcundandır.