muradlog1emre

yansimalar

   

Dediler ki Sen hep böyle 'GÜLER'misin,

Dedim ki Ben Herkesi 'SEVER'im
Tavsiyem Sizde  herkesi 'SEV'in..

Peki devamlı Güldüğüne Göre,

'YAŞAM'ında herAN 'MUTLU'musun,

ya'HU' tabii ki 'MUTLU'yum..

Kimseden  bir beklentim yok,

Kimse içinde 'YAŞAMIYOR'um.!.

Her'AN'ı Doya Doya 'KENDİ'm için yaşıyorum..

'SEVGİ'm karşılıksız 'DUAM' sonsuz,

'DUA' ederken önce 'İNAN'ıyorum,

HerAN 'SEYR' 'HAL'in deyim,'ALEM'i 'DOLAŞ'ıyorum..
 
Dostlar!..Kuvvetli fırtınalara herAN hazırlıklı olun!
   
   

'BEYİN' vücudumuzun en fazla enerji harcayan bölümüdür..Beyindeki 'AMİGDALA' bölümü duygusal tepkilerimizden ve 'KORKU'larımızdan sorumludur..Kişideki 'ENDİŞE', 'KAYGI', 'HUZURSUZLUK' ve 'STRES'li bir yaşam şekli 'AMİGDALA'sındaki hacimlerinin genişlemesine ve hacmi genişleyen 'AMİGDALA’nın beynin 'DUYGUSAL ALGI', 'DİKKAT' ve 'DUYGUSAL DÜZENLEME' ile ilgili diğer kısımlarıyla daha fazla bağlantı kurarak 'O' bölümlerin 'AMİGDALA' tarafından baskıya uğramasına sebep olur. Ancak 'AMİGDALA’nın sadece normal hacminden daha geniş olmasıyla normale göre daha küçük olması da 'STRES' bozukluğu gibi durumlarla ilişkilidir. Bizim yapmamız gereken 'STRES','KORKU' ve 'KAYGI'lardan uzak durmaktır..Hele ki yoğun olarak Öğrenme,Toplumsal Baskı, Salgın gibi süreçlerde bu enerji kullanımı yıkım ve yapım süreçleriyle daha da artar. Eğer olumlu ya da olumsuz fark etmez, 'DUYGU'larımızı azaltabilirsek! ancak 'DUYGU ÖTESİ' dediğimiz farklı bir hissetme sürecine geçebiliriz..Yani sizlerin anlayabileceğiniz şekli ile yazarsam düşüncelerinizdeki yoğunlaşmayı Duygu ötesine taşımanız ivedilikle gerekiyor ki ancak 'O' zaman sizlerdeki enerji açığa çıkabilsin..

Tabi sizlerin bunu nasıl becereceğim dediğinizi  duyar  gibiyim..  İlk önce yapılması gereken şey!.faydasız düşüncelerle,iç ve dış çatışmalarla boşa harcanan enerjinin kısılmasına!!. Olumlu ya da Olumsuz 'DUYGU'ların azaltılması sonucunda içinde birikecek enerjinin kullanılması ile 'MELEKİ KUVVE'in(kişideki MELEKİ gücün) ortaya çıkmasını sağlamaktır..Bu 'MELEKİ KUVVE' sizlerin herşeyde başarılı olabilmenizi, sizlerdeki 'BİR'lik 'ŞUUR'unun gelişmesini, 'KONSANTRASYON'unuzun, 'HAFIZA'nızın gelişmesini, sizlerdeki 'ŞİFA' yeteneğinin artmasıyla immun sisteminin güclenmesini, yüksek yaratıcılığın gelişmesini, keskin algılamayı ve en önemlisi de sizlerde içsel 'ÖZ' olarak derin kabullenme ve teslimiyeti sağlayacaktır..

Bunları beceremeyen 'Talihsiz Kişilerdir' ki bunlar dışsal olarak başkalarını taklit ederek ve hatta başkalarının hatalarıyla aradan oraya koşarak bir hayat tarzında yaşamlarını sürdüreceklerdir.Allah 'ANLA'mayı dilemiş ve sizlere kolaylaştırılmış 'OL'anlardan, 'BOŞ' şeylerle vakit harcamayan, Duygu Ötesine geçebilmeyi kendisine şiar edinmiş, TAKLİTÇİ değil, KENDİ çalışmasının sonucunu YAŞAMAYI BİL’enlerden eylesin.'RABB'im, kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim, 'HAYR'la sonuçlandır.

Andolsun ki, eğer insana tarafımızdan bir 'RAHMED' 'TAD'tırıldıktan sonra onu ondan çekip alsak, muhakkak ki 'O' 'ALLAH’tan gelen tüm gerçekleri 'İNKAR' edip çok umutsuzluğa düşüp çok 'NANKÖR' olur..

Kendisine verilen 'NİMET'i kendisinden bilmeyip 'ALLAH'tan bilen  'Nimet'lerin 'ŞÜKR'ünü eda etmiş olur.'RIZK'ını kendi çalışması ile bilip 'ALLAH'tan bilmeyen ise 'Nimet'in 'ŞÜKR'ünü eda edememiş olur.'ECEL'iniz sizi nasıl takip ederse 'RIZK'ınızda sizi öyle takip eder. Yeryüzündeki her 'CANLI'nın 'RIZK'ı 'ALLAH’a aittir..Ama 'YALAN' söylemek, 'ZİNA' yapmak (fiziki,beyinsel,gözle),çok fazla 'UYUMAK', Çıplak 'İŞEMEK' (banyo,wc), 'CİMRİLİK' ve 'PİNTİLİK' yapmak (ihtiyacı olana hakkını vermemek) vs..vs...gibi haller 'RIZK'ı azaltır ve yaşamını 'HUZURSUZ' hale sokar.

 

   
    ANASAYFA         RAMAZAN-YANSIMALARI