muradlog1emre

yansimalar

'SİZ'ler 'İNAN'madıkça 'CENNET'e giremezsiniz, 'BİR'birinizi 'SEV'medikçe 'İMAN' etmiş olmazsınız!

    Değerli Dostlar, Bu yaşadığımız Boyut itibariyle 'GÜN'ler çabuk geçti ve bizler bu 'RAMAZAN'la başladığımız yazılarımız ile Ramazan'ın son günü olan 'AREFE'ye bir'AN'da ulaşmış bulunduk.. Elhamdulillah..ve böylece 'ANLA'dık ki 'BAYRAM' geliyor(yarin) nasipse.. Peygamberimiz.! Günlerin en Faziletlisi, en 'HAYR'lısı, 'AREFE' günü yapılan 'DUA'dır demişler ve bugün yapılan 'DUA'ların hızlı bir şekilde 'AN'ında 'KABUL' olacağını bizlere Uyarı şeklinde bildirmişlerdir.. Bizlere de düşen muhakkak bu Uyarıyı dikkate almak ve bugünü, her'AN'ı değerlendirmeye çalışmak olacaktır..

   Zaten Ramazan'ın ilk Gününden itibaren, bu yazıya kadar yazdıklarım, birbirini tamamlar şeklinde olup, Konuları itibariyle 'SEVGİ', 'AŞK', 'MUHABBET' ile 'DUA'nın 'DIŞ'sal değil, 'İÇ'sel 'ÖZ' ile 'O' 'AN' dillenip 'O' 'AN' açığa çıkmasının değişik versiyonları ile anlatımlarıydı..

  'ALLAH Ademi(İnsan'ı) Kendi Sureti yani Esma (ismi) özellikleri üzeri yarattı', hitabının açılımını, 'YARADILMIŞ' 'OL'an 'HALİFE' özellikli  'İNSAN' hakkında, İnsan-Beyin-Ruh-Beden-Sağlık ilişkileri ile Huzurlu, Mutlu bir 'YAŞAM' hakkında kısa kısa açıklamalarla izah etmemdir..

     Bizim 'AREFE' günü 'DUA'mız 'O'dur ki; Her Yaradılmış Halife özellikli 'İNSAN' ın, Dışsallıktan kendini kurtarıp, Nefs mücadelesi vererek, 'KİŞİ' bazında 'ÖZ'ünle 'MUHABBET' edebilmesi ve böylece 'ÖZ'ünde karşılık olarak 'MUHATAP' bulması ve sonucunda da, Kendisine verilmiş Özelliklerin farklı, farklı açılımlarının, 'KENDİ'de açığa çıkarılmasının dillenilmiş 'OL'masının sonucunu 'YAŞA'masıdır..Dedi-Kodudan (Nereden, kimden her ne şekilde olursa olsun, Bize ulaşan dedikodunun Bizden uzak olması), Riyadan, Gösterişten, Böbürlenmekten, 'BEN'likten, Gaflete düşmekten (Esasen 'Gaflet'te olmak ne yaptığını bilmemek sonucu pişmanlık yaşanmasına neden olur. Gaflette olan ne dünya ne de ahiret için zevk alamaz. Dünya nimetleri ile boş vakit harcar, ahiret içinde yapılması gerekenleri yani ibadetleri kulluğu için değil, ibadetleri 'Taptığı' için yaptığından 'Allah'tan Gaflete düşer.Kalbin Allah'tan Gafil kalması ise bir Kul için Bela ve musibetlerin en büyüğüdür), 'DÜNYA'ya meyletmekten uzaklaşarak.!!! her'AN' 'MUTLU' olarak, 'BAYRAM'ı 'YAŞA'maktır.. Bugün'ünüz Aydın, Sağlıklı, Huzurlu, Mutlu, Neşeli ve tüm 'DUA'larınız DOST-DOĞRU, Muhabbetli olsun..   

   Her'AN' bu şekilde Muhabbet'le, 'DUA' ile geçirilen bir 'YAŞAM' her 'KİŞİ'ye gereklidir.. Her'AN'ı yaşayan ve her 'AN'da 'DUA' edebilen kişi için 'Ne' bu Boyutta 'Ne'de öteki boyutta zaten 'SIKINTI' yoktur.. Bu durumda kişide 'Ne' eski 'Ne' yeni, 'Ne' geçmiş 'Ne' gelecek ile ilgili kaygı ve düşünce oluşmaz. 'AN' içinde 'ÖZ'ünle muhatap ve 'ÖZ'ünden gelen 'AŞK' ile dile düşen Muhabbet ile bir 'BİR'liktelik oluşur 'BEDEN' bir olur.. Makro Beden, Minyatür Mikro beden Boyutuyla artık 'BEDEN'sellik ortadan kalkar. 'O' An için ne dillendirilmişse 'ÖZ'den gelen kuvve ile 'O' oluşur.

  'ALLAH' Aşk ehli olabilmeyi, her 'AN'ı değerlendirebilmeyi, DOST-DOĞRU olabilmeyi, 'ZAN'dan 'HAYAL'lerden, 'VEHİM'lerden uzak kalabilmeyi nasip etsin. 'DUA' her kapıyı açar. 'ALLAH' şimdiden yapacağınız ve şimdiye kadar yapmış olduğunuz 'DUA'ları indinde kabul buyursun.. Âmin

  Bugün Milyonlarca günahkar 'KUL'ların 'GÜNAH'larından kurtulma(arınma) ümidiyle 'DUA' yapacak olması, 'SEV'inci, Mutluluğu ile bugünü  değerlendirmesi  ve aynı 'AN'larda belirli istikamete yönelmeleri akabinde 'BAYRAM'ı yaşıyacak olmaları aşikardır.. Ne mutlu 'O' Kişilere ki günahlarından arınmak için bugüne ulaşıpta 'DUA' edebilenlere.. Daha Bayrama ulaşmadan Bayramı yaşayanlara.

   Son olarakta uyarım; kim kiminle hangi durumda iseniz herşeyi bir kenara bırakıp 'SEVGİ' ile birbirinizle Muhabbet edin, 'İKRAM'da bulunun. Birlik şuuru ancak herkesi kucaklayarak olur. Muhabbet edin ki Muhatap bulasınız. Ayrım yapmayın, kırgın olduğunuz kişiler varsa, kim önce davranır Muhabbeti başlatırsa o daha önce 'CENNET'’e gider müjdesi ile sizler Birbirinizle karşılıklı'MUHABBET'li-'MUHATAP'lı olun.Mübarek 'RAMAZAN BAYRAM'ı hepinize Mübarek 'OL'sun...

    ANASAYFA         RAMAZAN-YANSIMALARI