muradlog1emre

yansimalar

Biz,Kuran'dan 'MÜMİN'lere 'ŞİFA' ve 'RAHMED' olan 'AYET'ler indiririz. İMAN etmeyen 'ZALİM'lerin ise yalnızca ziyanını artırır.(İsra / 82)

   Değerli 'Dost'lar bu yazımda da 'İNSAN' bedenine sağlığına iyi gelecek önemli gördüğüm bazı bitkilerden bahsedeceğim..

   'KURAN'da İnsan 17/18 de Zencefilden (Zingiber officinale) bahsedilmiş ve bunun Cennet içeceği 'SELSEBİL' olduğu müjdesi verilmiştir.. Faydaları sayılamıyacak kadar fazladır.. Enfeksiyonlara karşı, Mide bulantısı, Sindirim sitemi ve Bağırsak problemlerinde, Kas ağrısı, Kolesterol düşürücü olarak, Unutkanlığa ve Kansere karşı, Kalb ve Solunum, Nefes Darlığı Problemlerinde, Kadınların Regl dönemi ağrılarını hafifletmeye, Bağışıklık sistemini güçlendirici, Alzheimer hastalığındaki Riski azaltıcı gibi etkilere sahiptir..

   Zerdeçalın (Curcuma Longa) Faydaları; Romatizma, osteoartrit ve Romatoid Artrit için, Kemik ve diz rahatsızlıklarında, Kolesterol'ün dengelenmesinde, Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasında, İltihap önleyici ve giderilmesinde, Obezite'nin önlenmesinde, Şişkinliğin giderilmesinde (gaz ve idrar), Kilonun verilmesinde, Kan dolaşımının hızlandırılarak vücut ısısının korunmasında, Hafızanın güçlendirilerek unutkanlık ve Alzheimer’ın önlenmesinde, Beyin fonksiyonlarının geliştirilmesinde, Akciğer kanseri, Gırtlak kanseri, Beyin tümörü, Karaciğer kanseri, Deri kanseri, Mide kanseri, Baş-Boyun kanserleri, Pankreas kanseri, Prostat kanseri, Kolon kanseri, Meme kanseri gibi olan kanser türleri ile mücadele edilmesinde, Lösemi, Lenfoma, Behçet ve Sedef hastalığında, Mide ülseri, Katarakt, Bağışıklık sistemi güçlendiricisi, Hepatitler, Felç, Akciğer fibrozu, Alerjik reaksiyonlarda kullanılan en etkili ve en Doğal yöntemlerden birisidir...

  Akgünlük (Boswellia serrata) Hindistan’da yetişen Akgünlük ağacından elde edilen bir Reçinedir.. Faydaları; Astım, Romatoid Artrit, Ülseratif Kolit, Bursit, Gut, Bel Ağrıları, Miyozit, Fibromiyali hastalıklarının tedavisinde, Prostat, Mesane, Rahim, Kolon ve Kemik İliği Kanserlerinde, Kötü huylu Hücrelerin azaltılmasında kullanılır. Hz. Ali, kendisinde unutkanlıktan şikayetçi olan birisine  Lüban (Akgünlük) kullanmalısını söylemiştir.. Çünkü o kalbi cesaretlendirir, unutkanlığı giderir demiştir...

   Kırmızı Üzüm Çekirdeğinin faydaları; Kan Şekerinin Kontrolünü Sağlar, Beyin İşlevlerini Geliştirir, Saçı kuvvetlendirir, Cildi güzelleştirir, Antioksidan Özelliği fazladır, Kan dolaşımını hızlandırır, Kalp Sağlığına İyi gelir, Kanserin Önlenmesine Destek Olur, İltihaplanma ve Enfeksiyonu tedavi edici özelliği vardır, Kilo Vermeye Yardımcı Olur, Pıhtılaşmanın önüne geçer

   Kırmızı Pancar'ın faydaları; Bağışıklığı Kuvvetlendirir, Kan Basıncını dengeler, Saç dökülmesi, Sedef, Egzama, Ürtiker, Kurdeşen ve Karaciğer hastalıkları ile vücutta Kaşıntının Önlenmesinde faydalıdır, Tansiyon düşürür, Demir eksikliğine faydalıdır, Bağırsak hareketlerini hızlandırarak, sindirim sitemini düzenler, Spermi çoğaltıcı özellikleri vardır..

  Aynı Safa bitkisinin faydaları; Kansere karşı, Behçet hastalığı, Damar İltihabı Fistül, Varis Damarları gibi durumlarda, Karaciğer hastalıklarında (Hepatit B-C), Rahim ve böbrek iltihapları, Ameliyat yaraları ve Enfeksiyonları, iltihap giderici, Antibakteriyel özelliği ile tedavi edici, Vücuttaki Toksinleri atıcı özelliği, Menopozun etkilerinin azaltılmasında, Ayak Mantarları ve Kan Çıbanında, Pigment ve İhtiyarlık Lekelerinde etkilidir.

  Çörek Otu Tohumunun faydaları; Öksürüğe iyi gelir, Akciğer Kanserinde, Alerji durumunda, Meme, Böbrek, Karaciğer Rahatsızlıklarına, Cilt ve Prostat Kanserine karşı, Tansiyon düşürücü, Hazımı kolaylaştırıcı, İdrar söktürücü, Grip tedavisi için, Baş ağrısını hafifletmek için, Romatizmal Hastalıklarda, Adet Rahatsızlıklarını hafifletici, Yaraların çabuk iyileşmesini ve Hücrelerin Yenilenmesini hızlandırıcı etkileri vardır.

   Nattokinase yüzyıllardır yenilen bir Japon Yemeğidir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. İsteyen araştırıp kendisine yararlı bulursa hap şeklinde piyasada olanlardan kullanabilir. Kan inceltici ilaç kullananlar bunu birlikte kullanamazlar.. Zengin K2 Vitamini içeriği ile NATTOKİNASE, GDO’lu olmayan Soya Fasulyesi’nden fermante edilir. Soya Fasulyesindeki özel bir 'BAKTERİ’nin varlığı yüzünden oluşan Enzim'i ile Osteoporoz'a yakalanma riskinin yüksek olduğu kişilerde, hastalığın oluşumunu engelleyebilir. Vücudun kan pıhtılaşması ile doğal savaşma becerisini arttırır ve Tansiyon'u düşürür.. K2 Vitamini eksikliğinde, KALSİYUM kanda kalır ve Arter Damarlarında depolanmak zorunda kalır. Bu yüzden K2 Vitamini, hem Kemikler hem de Arterler için önemli bir besindir.

  Maca (Lepidium meyenii) kökünün Faydaları; Aşırı yorgunluk, Bitkinlik ve Halsizliğe karşı enerji, Fiziksel ve Zihinsel dinginlik hissi, Kuvvet verici, dayanıklılık, Sportif performansı artırıcı, Strese karşı, Erkek ve Kadınlarda cinsel istek ve arzuyu arttırıcı, Menopoz semptomlarına karşı yardımcı, her iki cinste de doğal hormon dengeleyici etkisi olarak sayabiliriz.. Maca Kökünün Hap şeklinde üç çeşidi vardır: 1-Sarı, 2- Kırmızı, 3- Siyah. Siz araştırıp kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

    Hyaluronic Asidin faydaları; Ciltteki kırışıklıkları önleyici ve Cildi içten dışa doğru Nemlendirici özelliği vardır. Dizde bulunan eklemlerin Esnekliğinin kolaylaşması gereken kişilerde, Eklemleri yumuşatıcı bir etki sağlar.. Orta yaştaki Kadın ve Erkeklerde Yaşlanmanın ilk belirtileri ile beraber kullanılmalıdır..

   40’lı yaşlardan sonra Senede bir kere Tam Kan testi yaptırmak önemli ve çıkacak 'SONUÇ'ları okumak ondan daha önemlidir. Bu 'OKU'ma sonucunda çıkan Test verileri önceden önlenebilecek hastalıklar açısından çok gereklidir. Hormon testleri, Kanser ile ilgili Testler, Bağırsak, Mide, Karaciğer, Safra ve Şeker ile ilgili Testler ile kadınlarda 40’lı yaşlardan sonra Mamografi çektirilmesi ivedilikle tavsiye edilir. Kan tahlilindeki Fibrinojenin (kandaki pıhtılaşma) yüksekliğinin anlaşılması, Felç, İnme'nin önlenmesi açısından önemlidir.. Önceden tedbir alınabilir.. Kandaki yüksek pıhtılaşmayı Nattokinase kullanımı normale getirilebilecektir.. Her gün yemeklerin içine katılacak bir iki Çorba kaşığı sirke de sağlığınıza önemli katkılar sağlıyacaktır.

    ANASAYFA         RAMAZAN-YANSIMALARI