muradlog1emre

yansimalar

Damla olup Sal kendini Deryaya, karış 'DENİZ'e.!
 Sen damlasın karış git Deryada, ne derdin kalsın, ne de tasan.!  'KAYBOL' ortadan varlık olduğunu hiç düşünme.!
Damla iken kendini bir nimet sayabilirsin amma,
Denizin içine karışınca anlamı yok, yerin bile belli olmaz,
 daha ne 'DÜŞÜN'ürsün.!!! o mu bumu, şumu, öylemi böylemi diye..

Değerli 'DOST'lar herAN defterinizi dürün, hesabınızı görün, bir'AN' sonraya birşey kalmasın rahat olun.!. Dün dünde kaldı CANcağızım.! anlamaya çalısın. Şimdiye kadar birileri sizlere HerAN  sistemdeki incelikleri dillendirmeye çalışmış veya çalışılıyor olabilir.. Sizler bu Anlatılanları, incelikleri,çok Net anlayıp Ya direk dillendirenlerdensindir, yada dillendirilenleri anlamaya çalışanlardan.!.Dillendirilenleri anlamaya çalışanlardan iseniz 'O' zaman nasip kısmet deyip, 'KADER'ine Rıza göster. Bu kadar basit bu sistem 'ANLA'yana.. Sadece 'ALLAH' 'KUL'u olduğunun 'BİLİNCİ'ne var, karşılıksız yap herşeyi.!. Kimseyi ayırt etmeden, yakınım, uzağım diye ayrım yapmadan herkese eşit davran. Kendin için, Nefsin için birşey isteme. Misal verecek olursak Okul çağındaki çocuğun senden birşey istiyor, sen ona  alırım ama şöyle yaparsan, istediğim gibi olursan falan deyip karşılık bekliyorsun. Gayet normal olan bir durumu, yaşantının her'AN'ında yaşıyorsun anlamıyorsun bile. Birde kılıfına uydurarak çocuklarından isteklerini,..'BAK'.! mutlaka okulunu iyi dereceyle bitirirsen, falanca okula girmeyi hak kazanırsan falan diyebiliyorsun. NEDEN?? onu 'DÜŞÜN'üyorsunya, geleceğini sen ellerinle yapabileceğini 'ZAN'nediyorsunya.!. kısaca her'AN'ımız böyle, karşılıklı, menfaate dayalı Bir sistem üzere ki yanlış.!!!. 'HAKK'iki sistemde karşılığı yok.!. 'ALLAH'ın Dilemesi var, 'O' 'OL' der olur.!. Sende ancak 'EYVALLAH' diyebilirsin. Kah 'NAR'ınla yakar kah 'NUR'unla cennete sokar.. 'HİKMET'inden sual olunmaz..'İNSAN' neyi kimi sorguluyor? sadece kendini kandırıyor kısaca. Vakit varken bir'AN' evvel tekrar düşün.! tefekkür et.. HerANında 'MENFAAT'e dayalı şeyler varsa, çıkart yaşantından.!.

Bugünlere kadar belki çok rahattınız ama bundan sonra dahada zorlanılacak zamanlar geliyor.!. Karnınız doyuyar, rahat evlerde aç değil açıkta değilsiniz.. NEDEN? hala başkalarının yaşantısıyla kendi yaşantınızı kıyaslama ile yüksek beklentiler içine giriyorsunuz.. Amaç NE??. 'RIZK' herkesin ne kadarsa o kadardır, ne bir fazla ne bir eksik, yenilenler içilenler 'CENNET' yaşantısındaki gibi, geriye ne kalıyor sadece dünyada yarış içinde oluşulan eşyalar, Benlik için olan gösterişler.. Alışın ve alıştırın Çocuklarınızı Kendinizi, Eşinizi, 'DOST'unuzu.. Hazırlıklı olun.!. Hazırlıklı Olunca bağışıklı olunca 'SİSTEM'in.! ne kadar 'ZOR'lu 'AN'lar olursa olsun birşey olmaz sizlere. Kriz KİME??. parası, malı-mülkü olana, yani dünyalığı çok olana veya az olana, kısaca 'YAŞAM'ı 'DÜNYA'olana, 'ANLA'yın artık.. Sizlerin sıkıntı çekmesi demek 'AŞI'lanma misali, 'BAĞIŞIKLIK' sisteminizi güçlendirmek, virüslere karşı antikor 'OL'uşturmak demektir.. şu'AN'a kadar bunu başaranlar başardı yaşantı olarak.. 'BEYİN'sel olarak da alışmadığınız olağan üstü 'HAL'e düşünce 'HAL' yaşamayı 'TASAVVUF' terbiyesi ile becerebilmeniz çok rahat yaşam sürmenize neden olacaktır. Bağışıklık  sistemi var bedenlerinizde zaten. 'AŞI'lar tamam. Sadece 'BEYN'deki alışkanlıklardan kurtulmak yani virüs taramasından geçirmek gerek her'AN', günde bir kere yada haftada bir kere, olmadı ayda bir kere.

Bizim bu yazdıklarımız duygusallıktan ve görev anlayışından uzak, sadece 'KUL'luğumuzun getirisi 'SEVGİ' ile dillendirilenlerdir. Bizim bir Davamız yoktur, ne düşünülürmüş derdimiz yoktur, Üzüntümüzde, sevinmemizde 'ALLAH' içindir.. 'HİÇ' Derdimiz yoktur.. Derdi olan zaten kendinin var olduğunu 'ZANN'edenlerdir.

    ANASAYFA         RAMAZAN-YANSIMALARI