muradlog1emre

yansimalar

 

'DOST'lar 'GÜN'leriniz nasıl geçiyor diye sorsak?? kötü geçiyor diyen olmaz aranızda herhalde.!.Artık sorun yok 'GÜN'lerde.! 'ZAMAN'larda.! Yaşam içinde ki 'OL'uşlarda.!. herAN 'YENİLEN'meler mevcut.!. 'BiR'likte 'OL'mak gerek. 'KENDİ'ni 'ZAMAN'a 'BIRAK'mak gerek.. 'SEYR'hali kısaca.. Öyle bir durumki her'AN' 'DÜŞÜN'erek yaşam şekli..'OTOMATİK'man sakin 'OL'malı İnsan..

Güzellikler içinde 'BİR' yaşam şekli kendinde açığa çıkartmalı..Güzellikler eğer 'GÖR'mek istersen herşeyde var.. Karanlıkta bile güzellikleri 'GÖR'meli kişi. 'GÖZ'ler her'AN' 'AYDIN'lık 'OL'malı. Hep aydınlıkta güzellikler aranılmaz. 'GÜNEŞ'li hava çok hoş tabii.. ama zifiri karanlıktada bir mum ışığı 'GÜNEŞ' gibi hoş olmalı kişiye..'GÖR'en 'GÖZ' herşeyi herAN güzel görmeli. 'GÖR'meye çalışmamalı.!. GÖRmeli.!. arasında çok fark var..

'İYİ' insan 'OL'mak için uğraşmamalı..Kimse yokken de aynı kişilik her 'AN' mevcut 'OL'malı heryerde..Aydınlıkta 'GÖR'ünür deyip sakladığın şeyler karanlıkta açıkta 'OL'mamalı..

Her'AN' 'EDEP' hali.. Bunların hepsi 'İMAN' konusuyla alakalı.. 'İMAN' edilesi birşey değil.!. Teslim 'OL'unası, yok 'OL'unası birşey..'KADER'e 'İMAN' çok önemli.. Başına gelen ne varsa 'KADER'de belli 'OL'uşumlarla ortaya çıkıyor demiştik daha önceki yazılarımızda..yani senin düşüncen 'KADER'deki bir'AN' sonraki kareyi 'OL'uşturuyor.!.senin kaderini 'OL'uşturuyor.. Bu böyle ise kişi nelerden 'GAFLET'te 'OL'duğunu anlayabiliyormu iyi düşünmemekle..İyi düşünmek gerek her'AN'..'OL'asılıkları bile düşünmemek gerek.!.yani İnsanın 'BEYN'ine gelen bir düşünce 'OL'asılıklı bile 'OL'sa o mutlaka birgün karşısına çıkacak demektir..

Genellikle size gelen 'GEN'etik verilerinizden, 'ÖRF-ADET' veya yetiştiğiniz çevre faktöründen dolayı 'OL'asılıklarla düşünme sistemi daha ağır basıyor..

Misal vereyim daha iyi 'ANLA'yın..

Diyelim ki siz DAR bir köy ortamı içerisinde yetiştiniz.'O' köyünde kendine göre bir örf adetleri mevcut..Tabii bu öğretiler ile düşünceleriniz belli bir düzeye geldi, büyüdünüz evlilik çağına geldiniz.. Evlendiniz 'O' köylü sistemine göre..Evlilikte köyün sisteminden ayrı bir evlilik yapmak isteseniz..Olur mu?? OLamaz.!.'O' sistem içinde mümkün değil..diyelim daha sonra Çocuklarınız 'OL'du..erkek, kız..farketmez ama kız çocukları için almış 'OL'duğunuz etki 'DAR' köylü anlayışı ile 'OL'acaktır.. iyi 'DÜŞÜN'ebilecek misiniz.?? mümkün mü.! Diyelim kızınız büyüdü Ergenlik çağında veya daha büyük bir yaşta ve bekar, bir yere gitmek istiyor.. siz rahat gönderebilecekmisiniz.?? düşünceniz iyi OLarak.!

Buraya kadar ki anlatımda eğer düşüncede 'OLASILIK' 'OL'uşursa onunla karşılasma durumu söz konusu ise..eyvah eyvah. Diyelim kızımın başına bir iş gelirse düşüncesi 'OLUŞTU'.!. 'O' düşünce artik OLASILIK durumunda.. OLabilirliği mutlaka belli bir (%).liğe girecektir, Aynı durumda ki erkek çocukları bir yere gittiklerinde hatta başka yerlerde kaldıklarında kötü düşünülmiyecektir..Hatta karşı cins ile birlikte 'OL'maları önemli OLmaz iken..ayni durumda kız çocukları sadece resim çektirse bile erkek arkadaşları ile..ortada fol yok yumurta yokken hemen aklına neler gelecektir neler.??işte buradaki o düsünceler ister yanlış ister Doğru OLsun, oAN OLuşumları OLuşturuyor..kısaca birAN sonra Aklına gelen başına gelmiş OLuyor..diyeceksiniz ki peki kadere İMAN nerede..bu durumda..işte tamda burada önemli..herseye OLduğu gibi yaradılış 'GAYE'sine göre yaradılmış şekli ile bakabilse İnsan.!..yanlış düşünce OLuşmıyacak.. yani kısaca 'KADER'e 'İMAN' etmiş Olsa.. herbirim kendi kaderini Yaşar diyebilse, kimse kimseye zorla birşey yaptırmasa.!!! Yaptırılma şekli ile ortaya Fravunluk çıkıyor ki kadere iman devreden kalkıyor.. yapan Fravun.!. uyan da İmansız oluyor.. çünkü fravuna iman etmiş oluyor sonuçta Farkedemese de.. 'KUL'luk sadece fravuna OLuyor.. 'O' kişide artık İMAN.!. kadere imandan tutta imanın şartlarından uzaklaşma durumu oluşuyor..'KUL'luğunu unutuyor.. kula kul OLuyor. Düşüncenin heran iyi olması veya olasılıklı olması kaderi böyle OLusturuyor.. burayi iyi 'ANLA'yabilirseniz..

Kamil 'İN-SAN' olmak için uğraşmanız.! aldığınız 'GEN'etik etkilerden,  yetiştiğiniz dar çevreden kendinizi kurtarıp Evrensel düşünceyle bütünleşme ile 'OL'uşacaktır..'O' DAR 'ÇEVRE'de kalınıldığı sürece sen iyi düsünsen bile 'O' çevrendekiler sana yine 'OLASILIK'ları 'BEYN'ine sokacaktır.!. İyi düşünce iyilik getirir ve OLuşlar herAn düşüncelerin ile OLuşuyorsa ama düşünen sen değilsen ve düşüncelerini toplumsal etki ile yapıyorsan Olasılıklarında çok olacaktır..

Oysa İMAN ile 'KADER'e İMAN oluşmuşsa kişide.! düşünen sen değilsin OLur artık.!.Kadere iman eden kişi yaşamında OLuşan herşeyi ya nasip olursa.! veya nasip oldu.! deyip iyi düşünce ile başka birsey düşünmeden yaşamına en iyi sekilde devam edecektir..herkesin kaderi dahilinde sistemi neyse onu yapar...Başka birşey yapamaz kısaca..'FITRAT'ı gereği yapar,sistem ne istiyorsa onu yapar..karşılık beklemeden, 'KUL'luğu gereği..sadece olması gereken neyse onu yapar..

    ANASAYFA         RAMAZAN-YANSIMALARI