muradlog1emre

yansimalar

Muhabbet ederim herDem 'DOST' Meclisinde,
'SABR' yaradılış sermayemiz 'EDEB' yaşamımız,
HerAN 'ŞÜKR'eder 'RIZA'gösterenim,'İNSAN'lardan ayrılmam 'YANLIŞ'ları düzeltenim,
Herkesi 'HAYR'a yönlendiren 'ÖZ'e ulaştıranım,'AHYAR' olanların özelliğidir 'SEYR' edenim, Yeryüzünde durmadan seyahat eder 'GEZEN'im,
Her yerde hazır bulunan bir 'GARİP' ismi 'MURAD’ım.

 

Ben 'GARİB' bir 'İNS-AN'ım, Senin 'LÜTF'una talibim, İkram ettin 'HAMD'ınla, Çıktım 'ŞÜKR' turuna, Kimileri zannetti gezginciyim, Kimileri de zannetti bir Garip Avare! Dost aradım 'DUA' ile, 'HAYA' ettim 'EDEB' ile, Sevgi saçtım 'İMAN' ile.!! Görünmeyenlerin 'BİLİNEN’iyim, Görenlerin ise 'BİLİNMEYEN’i.!! 'HALK' içinde bir 'AYNA’yım, Bize bakan 'AN'da görür.!!! Bu sözlerde Hikmet ara, Ne ararsan kendinde ara.!! Nice-nice 'DOST'lar 'GEL'di-'GEÇ'ti 'MURAD' ile hem'HAL' oldu, Kimileri yaşlı oldu, Kimileri yeni doğdu.!!!  'EY' 'DOST' bu sözleri 'SEN'de 'ANLA'rsın ancak 'NASİB'in ile!

 

Ey günlük dünyevi işlere dalıp da olanlardan bihaber 'DOST'!!! Bu yaşamda yaptıklarının karşılığı birebir verilerken Daha ne diye boşuna 'DEDİ-KODU' ile ömür çürütürsün. Bilmez misin ki öteki boyutun yaşantısı buradaki şuAN elde ettiklerinden başkası değil.'ÖZ'den gelen gizlilikleri de bu kategoride değerlendirebilir de kendin ile yüzleşebilirsen 'GEN'lerinden geleni, gelecek nesillere taşımazsın. Dosdoğru yolda nesillerin olur.Ata 'GEN'i, çevre faktörü, inanç kopyasından neslini kurtar daha vakit varken. 'DEDİ-KODU'yu, 'KORKU'yu, taklidi, benliği bırak. Özüne kulak ver. O seni doğruya ulaştıracaktır.

'ALLAH'ümme entes selam ve min kes 'SELAM' (Allah’ım sen SELAM’sın ve selamet de sendedir.) Ayetlerimize inananlar sana geldiğinde onlara de ki; Rabbiniz rahmeti nefsine yazmıştır! Gerçek şu ki; sizden kim, bilmeyerek bir kötülük yapar, sonra ardından tövbe edip de halini düzeltirse, bilsin ki 'ALLAH' çok bağışlayan, çok esirgeyendir.

Her'AN' oluşmakta olan 'ÖZ'den dışsallığa doğru bir baskı sonucu ortaya çıkan derin bir yüzleşme artarak devam ederken, sizlere bu 'DUA' ilaç gibi gelecektir. İster istemez bir kötü düşünce dahi sistemi bozarken her 'AN'ı yüzleşerek geçirip tövbe ederek hal ve hareketlerini düzeltmek büyük mutluluklara neden olacaktır. Her kim özünde kin, haset, kötü düşünce, kıskançlık, benlik, hırs ve daha nice nice haslet ile herAN yüzleşmezse sonuçları ağır olacaktır.

Yukarıda ki yazımda da belirtiğim üzere 'GEN'lerden gelenleri ve çevreden aldıklarınızı, hatta daha da önemlisi İNANÇ kopyasını gelecek 'NESİL'lere taşımayın diye 'UYAR'ımızı yapmıştık. Taklitçi anlayıştan uzak ve sadece 'KENDİ'nizdekini açığa çıkartmak için her'AN'ı değerlendirmeyi 'RABB'im nasip etsin.

Eğer 'ÖZ'ünden 'KİN', 'HASET'lik, 'KÖTÜ' düşünceler, 'KISKANÇ'lık, 'BEN'lik, 'EGO'luk, 'HIRS' ile ortaya bir 'KÖTÜ'lük çıkmıyorsa bunuda bir 'DÜŞÜN'.!!! Bu halin 'SEN'den mi yoksa 'YARATAN'danmı diye! Bu soruyu da sorduğunda bunun 'YARATAN' ından olduğunu ve 'SENİ' koruduğunu düşün ve 'HAMD'et!

'ALLAH' herbirimi BİR-BİRine 'DOST' 'AYNA'sı ile yüzleştirmeyi,'HAYR'lı 'EŞ' ile bir 'BEDEN' olabilmeyi,'HAYR'lı 'EVLAT'lar ile fikirlerini 'OKU'yabilmeyi,'HAYR'lı 'ARKADAŞ'lar ile menfaatsiz 'SEVİL'meyi, çevresindekiler ile 'DAR' veya 'GENİŞ'liğini görebilmeyi,'İYİ'lerle 'ÖZ'ünü, kötülerle 'KÖTÜ'lüklerden korunup korunmadığını, 'SELAM' ile 'SELAM'etini 'ANLA'yabilmeyi nasip etsin.

                               “Tebarekte ya zelcelali vel-ikram.”

    ANASAYFA         RAMAZAN-YANSIMALARI