GÜNEŞ EVLERDE

 

 

Güneş Birinci Evde:
Güçlü bir irade, canlı ve hareketli bir kişilik , kendine güvenme, kendi ile gururlanma, önderlik yeteneği verir. Çevresinde bulunan herkesi hayran bırakan ve liderlik vasıfları ile ya  tapılan  yada  korkulan birisini gösterir. Kasıtlı davranmadığı  halde çevresinde bir çok düşmanı olabilir. Yükselen burcun bulunduğu burca göre tanımlanır. Ateş grubunda ise çabuk sinirlenen, liderlik eğilimli ve ağırbaşlı bir kişilik çıkar. Toprak grubunda ise inatçı, kibirli ve bildiği yoldan şaşmayan kişilik görülür. Hava grubundan ise dürüst, soylu, bilime ve sanata düşkün, uyumlu kişilik çıkar. Su grubundan ise karşı cinse düşkün, gevşek bir kişilik çıkar.
Güneş'in  1.ci evde olması kişi için her yönden olumlu bir etkilenme demektir.
 

Güneş İkinci Evde:
Bu görünüm parasal alanlarda olumlu bir durumdur. Para ile saygınlık sağlamak için uğraşı, maddesel kazançlarını yükseltmek için başkalarına isteklerini kabul ettirme, güzel şeylere karşı meyillilik, paralarını egolarının tatmini için gösteriş ve lükse harcama gibi özellikler gösterir.
Güneş'in 2.ci evde olması genel olarak işadamı, şirket yöneticisi, banker ve politikacı  yetişmesini sağlar.
 

Güneş Üçüncü Evde:
Kişinin eğitimi için en yararlı konumdur. Bilimsel konulara merak ve araştırma, kendini gösterme ve düşüncelerini açıklamak için çırpınma, zihin yeteneklerini kullanarak başarı kazanma, gezmekten hoşlanma, güzel sanatları sevme, iyi konuşma yeteneği ve akıcı yazı yeteneği verir.
 

Güneş Dördüncü Evde:
Kişinin kendi yetenekleri ile büyük varlık kazanacağını gösteren bir konumdur.Aile içince sevilen  sayılan biri olma, otoriterlik, evi ve ailesi ile öğünme, ülke bağımlılığı, vatan sevgisi, saygıdeğer anne, baba yardımı ile başarı sağlamayı verir.
Güneş'in 4.cü evde olması kişinin kırklı yıllarında  büyük başarılar sağlayacağını gösterir. Başarı; paranın dışında  ün ve şöhretle alakalı olacaktır.
 

Güneş Beşinci Evde:
Yaratıcı bir kişilik, neşeli ve mutlu görünümlü, her şeye sahip olmak isteyen,aşırı kendine güvenmek yüzünden sık sık risklere girme, spor, müzik ve başka zevk veren konulardan hoşlanma gibi özellikler verir. Güneş  Boğa  veya  Akrep'te  yerleşmişse kıskançlık verir. Güneş'in 5.ci evdeki konumu çocuk yönünden yararlı sayılmaz. Verimli burçlarda (Yengeç, Akrep, Balık) yerleşmiş olsa bile kısırlık veya az çocuk işaretidir.
 

Güneş Altıncı Evde:
Güneş'in en olumsuz yerleşimlerinden bir tanesidir. Kişinin sağlığı açısından zararlı bir konum  sayılır ve kişinin yaşamını etkiliyen  kronik, müzmin sağlık şikayetleri olur. İşinde ün kazanmak isteme ve bu yolda  çaba harcama, zayıf ve duyarlı bir yapı gibi  özellikler verir. Bu kişilerde şifa verici güçler  olabilir.
 

Güneş Yedinci Evde:
Güneş'in 7.ci evde olması; kişinin saygıdeğer, sosyal seviyesinin üzerinde birisi ile evleneceğini  maddi ve manevi eş yardımı ve desteği ile şansının açılması, zenginlik ve şeref  kazanmasının  evlilikten  sonra  gerçekleşeceğini  gösterir.
Politikaya girmek içinde ideal bir işarettir ve bu yerleşim  yaşamda yükselme demektir. Toplumsal ilişkilerde ve ortaklıklarda başarı verir. Uzun bir yaşam ve davalar ile ilgili talihi gösterir. Yedinci evde zararlı bir burç varsa, güneş buraya uyum getirmez ve bir ayrılık ve boşanma işaretidir.
 

Güneş Sekizinci Evde:
Güneş'in 8.ci evde olması genellikle sıkıntılı bir yaşam olacağını gösterir. Yaşamı bir savaş alanı olarak gören, duygusal, yaşantısı derin ve dengeli , ölümün doğal sonuç olduğunu kabullenen, ölüm, ruhlar, yeniden doğuş gibi konularla ilgilenen, irade gücü yüksek ve kendini kanıtlamaya çabalayan,  çok isteyen ve çok kazanan, gizli ve esrar dolu, miras, nafaka, ortada kalmış mallar, resmi daireler ile ilgili konuları gösterir.
Yaşarken bir dahi olduğu halde yoksul olan , ölümünden sonra ünlenen kişilerin yıldız haritasında güneş 8.ci evdedir.
 

Güneş Dokuzuncu Evde:
Din, inançlar, sorunları çözmeye ve geleceği görmeye yatkın bir kişilik,  saygınlık getirecek bir branşda  iyi bir eğitim ve yüksek öğrenim imkanı, bir  sanatçı için başarı, mutluluk, kişiye devlet kademelerinde veya işinin altında güçlü bir mevki verir. Güneş eğer su grubunda bir burçta ise denizaşırı başarılar  veya  dış alım-satımdan karları, uzun deniz yolculuklarını  gösterir.
 

Güneş Onuncu Evde:
Güneş'in 10.cu evde olması , kişi için meslekte yükselme,tanınmış ve şöhretli olma, kuvvetli yöneticilik, örgütleme yeteneği, soylu ahlaklı ve yüksek sınıf meraklısı, yaşamda başarılı olmak için uğraşan, politikacı  tipi  verir. Politikacıların güneşleri onuncu evdedir. Güneş eğer Aslan veya Oğlak burcunda ise kişi işini ön planda tutar ve bu yüzden evini ihmal edebilir.
 

Güneş On birinci Evde:
Güneş'in 11.ci evde olması  kişiye kariyerinde yardımcı olacak güçlü arkadaşlıklar, dostluklar verir  ve  kişi  toplu çalışmalara meyilli, bilime ve yeni icatlara düşkün, tüm inançlara saygılı, peşin yargıları olmayan  özellikler içinde olur. Eğer Güneş burada  güçlü  konumda ise kişinin bir siyasi partinin veya  ideolojik bir grubun başında olması ve çevresindeki insanları hayran bırakması olasıdır. Buradaki Güneş çocuklar için iyi işaret sayılmaz, sayıları az olur veya kişi çocuklarla ilgilenmez. Güneş iyi bakış açılarına sahip değilse, güçlü düşmanlıklar, kötü arkadaşlar ve evlilik yoluyla edinilen akrabalar ile çatışmalara işaret eder.
 

Güneş On ikinci Evde:
İçine kapanıklılık, yalnızlığı tercih etme, sebepsiz  sıkıntılar içinde bocalama, ruhsal konularla ilgili her şeye merak ve araştırma, başkalarına hizmet etmekten hoşlanan bir kişilik oluşturur. Böyle birisi için  hastane veya hapishane gibi yerlerde hizmet etmek söz konusudur. Güneş kötü etki almışsa sinirsel gerilimler ve aşırı utangaçlık verir ve kendini beğenmeme durumu ortaya çıkar.