VENÜS EVLERDE

 

 

VENÜS Birinci Evde:
Birinci evde Venüs; eğer zararlı bir görünüm yapmıyorsa, kişinin tüm yaşamında olumlu ve talihli bir etki yapar. Bu konum kişiyi; arkadaş canlısı, zarif, aranılan birisi yapar ve kişiye pek çok merak ve yetenek verir.Ayrıca güzel olan herşeyi, eşyayı, doğayı seven, zevklerine, rahatına düşkün, bol para harcamayı seven, kibar, sanatçı ruhlu, olayları iyi tarafından gören ve yorumlayan, güzel endam ve fiziki güzellik, şarkı söyleme yeteneği, karşı cinsten yana şanslı olma gibi özelliklerde verir. Venüs sert etkiler almışsa, zevk, eğlence ve yasak olan şeylere düşkünlük verir ve kişide bronşit ve omur rahatsızlıkları ortaya çıkar.

VENÜS İkinci Evde:
Bu konum parasal konularda büyük talih göstergesidir. Kişi parayı fazla zorlanmadan kazanır, mutlu bir evlilik yapar, hemen hemen her yerde ve her şeyde talihli olur. Eğer üçüncü evde iyi bir yerleşim varsa, kişiye sanat yeteneği ve sevgisi verir ve bu yoldan gelir sağlar. Kişi başkalarının maddi imkanlarını kullanmasını iyi bilir. Yaşamda sadece yüksek tabakanın seçkin insanları ile ilişki kurmayı yeğler. Venüs sert etki almışsa tüm uğraş ve çabalara karşı varlıklı olamama durumu ortaya çıkar.

VENÜS Üçüncü Evde:
Bu konum kişiyi eğitim alanında başarılı yapar. Edebiyat yazarları için uygun konumdur ve özellikle Ay dokuzuncu evde ise başarı yüksektir. Ayrıca bu konumda kişi;  yabancılarla iletişim kurmaya ve onlarla çok yakın ilişkiler içinde olmaya müsaittir. Venüs'ün üçüncü evdeki konumu kişinin her zaman yuvada uyum ve ahenk içinde olmasını, yakın çevre ile iyi ilişkiler kurmasını ve onlardan yardım görmesini, zevk için yapılan yolculuklardan olumlu sonuç almasını sağlar.

VENÜS Dördüncü Evde:
Venüs'ün bu konumu; anne, baba veya evlilik ortağından gelecek kanuni veya bir mülk satımından gerçekleşecek bir servet göstergesidir. Kişinin yaşamının uzun, para sorunu olmadan ve maddi kaygılar yaşamadan geçeceğini gösterir. Ayrıca kişiye; evini ve ailesini sevme, evini rahat, sıcak ve barış içinde yaşanılır hale getirme, aile büyüklerine bağlılık, tabiatı ve çevreyi sevme ve koruma, doğa hayranı, gibi karakter özellikler  verir.

VENÜS Beşinci Evde:
Beşinci evdeki Venüs; zevkleri, duyguları, sanata düşkünlüğü verir. Bu konumdaki  kişi neşeli, güler yüzlü, iyiliksever, canlı, yaşama sevinci ve coşkusu dolu, aşkı ve aşık olmayı seven, kumar ve talih oyunlarına düşkün, yaratıcı, sanatkar ruhlu, bir karakter yapıdadır. Ayrıca karşı cinse aşırı düşkünlükte verir. Kadın için bu konum ekseriye erkenden duygusal ilişkilere girmeyi gösterir.

VENÜS Altıncı Evde:
Venüs bu konumda sağlık için olumlu değildir. Özellikle bu durum su grubu burçta (Balık, Akrep, Yengeç) ise daha da belirgindir. Bu konum da ki Venüs kişinin günlük uğraşılar yönünden hareketliliğini,  iş yaşamındaki arkadaşları ile uyumlu, başarılı, rahat olmasını sağlar. Evcil hayvanlara bağlılık da verir.  Eğer sert açı varsa sosyal ilişkilerde zorlanma, sağlığın çabuk bozulması gibi özellikler ortaya çıkar.

VENÜS Yedinci Evde:
Evlilik, ortaklık ve birliktelikler için favori bir konumdur. Bu konum evlilikte şans, erken evlenme, kibar, dengeli ve varlıklı bir eş, toplum ilişkilerinde uyum, aranılan, sevilen, tercih edilen bir kişilik oluşturur. Kişi hukuksal sorunlardan kaçınan bir yapıdadır. Ayrıca kişide aşırı çocuk sevgisi vardır.   

VENÜS Sekizinci Evde:
Venüs bu konumda barış içinde geçecek uzun bir yaşam ve doğal bir son verir. Bundan başka bir kadından gelecek miras işaretidir. Evlilikte parlak avantajlar vardır ve kazanç getirir. Ayrıca devlet işlerinde şanslılık, ölüm ve ötesi gibi konulara gerçekçi yaklaşım, güçlü duygular gibi özelliklerde verir.  Venüs sert etki almışsa, sözünu sakınmayan, dobra dobra kırıcı konuşan, cinsel konularda aşırı arzu ve meyilli bir yapı verir.  

VENÜS Dokuzuncu Evde:
Bu konum zihni alakadar eden durumlarda çok olumludur ve uzun yolculukların favorisidir ve bir yabancı ile beraberlik işaretidir. Ayrıca bu konum felsefe ve sanata düşkün bir kişilik, uzun yolculuklara meyillilik, olumlu, neşeli ve kültüre açık bir yapı, sevgi konularında evrensel duygulu, iyi bir evlilik ve yakınlarından yardım görmek gibi özelliklerde verir. Kişi dindar, kurallara saygılı, ALLAH sevgisini  hisseden, bilgili, kültürlü, üst düzey kişilerle sevgi bağları kuran, dinini sevdirme girişimlerinde bulunan bir yapıdadır.

VENÜS Onuncu Evde:
Bu konum kişiye daima onur verecek mevkiler, ün ve maddi kazançlar sağlar. Bu köşe evde Venüs iyi görünüme sahip ise, sanatkar bir kişilik, iş çevresinde sevilen, sayılan nazik biri,  meslek dalı ne olursa olsun güzellik, denge ve uyum, kendini yormadan çalışma teknikleri geliştirme, başarı, ün ve mevki kazanma gibi özellikler verir. Eğer Venüs sert etki almışsa serveti simgeleyen şeylerde sorunlar, iflas etme gibi durum ortaya çıkar.

VENÜS Onbirinci Evde:
Bu konumda Venüs; kişinin yaşamdaki hedeflerine ulaşmasında arkadaşların yardımını ve etkisini sağlayacaktır. Dostları yardımsever ve seçkin mizaçlı olacaktır. Venüs'ün bu evdeki etkisi aynı zamanda güzel, yakışıklı ve sağlıklı çocuklar verir. Ayrıca kişinin popüler olmasını sağlar. Çevresindekiler kişinin yaşamında iyi bir mevki ele geçirmesine yardımcı olurlar.

VENÜS Onikinci Evde:
Bu evdeki Venüs; kişiye utangaçlık, yalnızlık, sakinlik ve sessiz bir yapı verir. Kişi duygusal ve kolay incinen bir yapıdadır. İç aleminde sonsuz bir zenginlik, evrensel genişleyebilmeye müsait şuur boyutu, hayal edebilme, şekillendirme yeteneği vardır. Bu konum sağlık açısından olumsuzdur. Venüs karakterindeki  hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kişi kandırılmaya  müsait dir.