VENÜS BURÇLARDA

 

 

Venüs KOÇ Burcu' nda
Koç'taki Venüs kişiye; davranışlarında neşe ve canlılık, çekicilik, sanat, spor ve jimnastiğe yatkınlık verir. İçinde sevgi, eş ve yuva özlemi taşıyan fakat hürriyetine düşkün olduğu için gerçekleştirmede zorluklar çeken bir kişilik verir. Ayrıca mantık ile duygularını birbirine karıştırmayan, çözümü mantık yolu ile bulan, duyguları yüzeysel, kararsız bir kişilik oluşturur. Kişilik değişken olduğundan başkalarına güvenmeye hazırdır ama bu onu belirli sorunlarla karşılaştırır ve sonu genellikle pişmanlıktır. Venüs sert etkiler almışsa, incelik ve duygudan yoksun, hayatın tadını çıkarmaya çalışan bir karakter verir.

Venüs BOĞA Burcu' nda
Venüs burada doğal evinde kişiye; varlıklı olmayı sigorta edinmiş bir karakter oluşturur ve yoksul olmaktan çekinen, her şeyin güzelini ve rahatını arayan, güzelliklere ve sevgiye aşık, ahlak ve toplum kurallarına uyan, dürüst, temelde tutucu ve denenmiş işlerden başkasına itibar etmeyen, evcimen bir kişilik verir. Evlilik için bu konum favori sayılır ve evlilikte kişiler arasında uyum ve ahenk getirir. Parasal konuda şanslıdır. Venüs ile Mars kavuşumda veya kare görünümde ise her alanda başarı verir. Venüs sert etkiler almışsa her şeye çabucak inanan ve aldatılan bir kişilik verir.

Venüs İKİZLER Burcu' nda
Bu konumda Venüs  kişiyi; çekici ve dost canlısı, yeni insanlar tanımaktan hoşlanan, pek çok arkadaşı olan, macerayı seven, aşk konusunda maymun iştahlı ve birden fazla gönül ilişkisi içinde olabilen, herkes tarafından sevilen fakat başkalarına karşı derin duygularla bağlanamayan, duygularını konuşma, yazma, şiir veya ellerini kullanabileceği sanat dallarıyla rahatça ifade edebilen biri kişilik verir. Gezmekten hoşlanırlar fakat bedenen çalışmayı, ağır işleri ve yaşamın güçlüklerini sevmezler. Bu kişiler aradığı eşi çok ender bulurlar.  Ayrıca bu konum ilerlemenin, dostluğun, sadakatin ve iyi şöhretin simgesidir. Venüs sert etki almışsa asalak bir tip olurlar.

Venüs YENGEÇ Burcu' nda
Venüs burada kişiye; sevecenlik, koruyuculuk ve acıma duygusu, yumuşaklık, alınganlık, çekingenlik gibi özellikler verir. Yuvada rahatlık ve sevgi arayan, saldırgan ve sevgisiz eleştirilerden etkilenen, müzik, edebiyat ve sanata karşı meyilli karakter oluşturur. Bağlandığı kişilerden kopamayan, çekingen yaradılışlı, dost ve arkadaşlarını daha düşük sosyal çevreden arayan bir kişi yapar. Venüs sert etki almışsa, şehvet düşkünü bir kişilik, erkeklerde kılıbıklık, utangaç ve sıkılgan bir yapı oluşturur.

Venüs ASLAN Burcu' nda
Venüs Aslan'da kişiye; gösterişli bir yaşamı arzulayan, ikinci planda kalmayacak bir kişilik verir. Bu konum evlilik için olumludur ve kişiye onur, mutluluk verir. Sevgi ve maddiyat açısından eli çok açık bir yapı,eğlenceye düşkün, sadık, temiz kalpli, sıcak ve içten davranışlı, yemek tutkusundan dolayı sağlıkla ilgili sorunlar, kumarbaz olmaya yatkınlık gibi özelliklerde verir. Venüs sert etki almışsa, kendini beğenmiş, gösteriş düşkünü, duygusal ilişkilerde hüsrana uğrayan bir karakter oluşturur.

Venüs BAŞAK Burcu' nda
Bu konumdaki Venüs evlilik için iyi değildir. Genellikle kişiyi bekar, evde kalmış kız, kendini Dine adamış birisi yapar. Ekseri anlaşılması tuhaf fikirlerle karşı cinse yaklaşır. Yüce amaçlar peşinde koşan, sevgi konusunda duygusal değil mantıklı davranan, karşı cinsin ilgisini çekmek yerine gerektiği için birlikteliği düşünen bir karakter yapısı oluşturur. Venüs'ün buradaki konumu kişi için manevi yalnızlık demektir.

Venüs TERAZİ Burcu' nda
Bu konumdaki Venüs kişiyi; fizik ve ruhsal yönden güçlü ve çekici yapar. Her şeyin  muazzam, güzel ve asil olmasını arayan, sosyal ilişkilerde güçlü, toplantı ve faaliyetlerde öncü, eğlenceyi ve kültürlü ortamı seven, sevdiğine her şeyini veren bir mizaç verir. Sevimli, kibar ve yatıştırıcı özelliği vardır. Venüs sert etki almışsa sık sık düşüncelerini değiştiren kararsız, aile yaşantısı olumsuz, ortakları tarafından aldatılan ve tembel bir kişilik oluşturur.

Venüs AKREP Burcu' nda
Venüs Akrep'te olumlu değildir. Duyguları ve ilişkileri sarsan ve zarar veren sorunlara neden olur. Sevdiklerine acı çektiren skandallar ve olay peşinde koşan bir yapı, kıskanç, dedikoducu, eğlenceyi, lüksü, anti-sosyal davranışlar içinde bulunmayı seven bir kişilik verir. Bulunduğu evin yaşam alanına göre değişiklikler gösterir. Yerleşim altıncı evde(Hastalık evinde) ise tenasül sisteminde sorunlar görülür, beşinci evde ise çocukların kaybını, sekizinci evde ise eşin erken ölümünü gösterir. Venüs sert etki almışsa kişide ahlaksızlık, fesatlık, alkol ve uyuşturucuya meyillilik gibi özellikler görülür.

Venüs YAY Burcu' nda
Bu konum, yaşamda zenginliğe, onura ve zirveye oynayan büyük artist ve sanatçılar için çok iyi bir konumdur. Fakat evlilik için iyi bir konum değildir Kişiye birkaç kez evlilik verir. Ayrıca macerayı seven, ciddi ilişkilerden kaçan, bağımsızlığına zarar gelmesini istemeyen, bir yere bağlı kalmayan, durmadan değişiklik arayan, gezginci bir yapı oluşturur. Venüs sert etki almışsa sorumsuzluk ve sonucunda başarısızlık, daldan dala konan ve ailesini ihmal eden bir karakter verir.

Venüs OĞLAK Burcu' nda
Venüs bu konumda kişiye; davranış ve düşüncelerinde kısıtlayıcılık, saygı görmeye gereksinim duyan, sosyal durumu sarsacak olaylara yüz vermeyen, diplomatik ve sağduyulu bir kişilik, duygusal yönü geç uyanan, güzelliklere ve sanata karşı duyarsız, iş alanında yönlendirici, çalışkan ve başarılı bir yapı verir. Eğer Venüs iyi görünümde ve özellikle yedinci evde ise kişi kendisinden yaşlı birisi ile evlenir ve sıkıntılı çocuksuz geçen bir yaşam verir. Venüs sert etki almışsa ; açgözlülük, bencillik, sadece kendi istekleri için yaşayan, evinde ve eşiyle sorunları olan bir kişilik verir.

Venüs KOVA Burcu' nda
Venüs'ün Kova burcundaki konumu kişiye; yaşamı boyunca barış içinde, mutlu, sorunlardan uzak bir yaşantı verir. Kişi herkesle iyi ilişkiler içinde olabilen, düşünceleri günün örf adetlerine uymayan, insanları iyi tanıyan, sanat ve sosyal konularında başarılı, arkadaşlığa, gezgin ve özgürlüğe düşkün, inanç uğruna her şeye katlanan bir yapıdadır. Venüs sert etki almışsa başıboş, amaçsız, serseri, anarşist davranışlı bir özellik gösterir.

Venüs BALIK Burcu' nda
Balık'ta yerleşen Venüs; erken çağda bir evlilik ve yaşamda da iki evlilik gerçekleşmesine neden olur. Sezgileri kuvvetli, Dini değerlere önem veren, sanata ve güzel olan her şeye meyilli, sonsuz özverili, aşırı duygusal, romantik, sık sık düş kırıklığına uğrayan, yeryüzünde olmayan bir hedefin peşinde koşan bir kişilik verir. Yaşamının büyük bölümü yüce sevgi peşinde geçen bir yapıdadır. Venüs sert etki almışsa tutku ve amaçtan yoksun, sırtını başkalarına dayamış duygusal, tembel, eleştiriden ve başarısızlıktan çekinen bir kişilik verir.