VENÜS

 

 

Venüs; Ay gibi duyguları etkiler ve sevginin adaletin simgesidir. Venüs tarafından etkilenen alanların bazıları; sevgi, aşk, arkadaşlık ,dostluk, sempati, çekim, ikna gücü, sosyal olma arzuları, güzellik, sanat, denge, uyum, barış sağlama, evlilik, kibarlık, sosyal davranışlarda iyilik ve cömertlik duygularını sayabiliriz.

Horoskopta, Venüs' ün olumlu açıları ve pozisyonu kişinin  isteklerine erişmeyi, sosyal ve sevgi yaşamındaki başarıları ve sanatsal gücünü desteklerken, olumsuz görünümleri ise, tembellik, lüks merakı, zevke aşırı düşkünlük, kibir ve uygunsuz aşk maceralarını getirebilir.

Venüs hayal gücümüzle de ilgilidir. Hayal ettiğimiz şeyleri şekillendirmede önemli rol oynar. Venüs rotarda iken sevgi konularında yanılmalar, ortaklıklarda terslikler olur. Bir doğum haritasında Venüs; aynı cinsten veya karşı cinsten olanlar arasındaki uyum veya anlaşmazlıklara ışık tutar. Örneğin bir kadın ve erkeğin haritalarında Venüs ve Mars birbirleriyle anlamlı bir açı yapıyorlarsa ,bu insanlar fiziksel olarak birbirlerine dayanılmaz bir şekilde yaklaşırlar.

Yıldırım aşklar, karşı cinse ani çekilimler ve aşırı istekler bu durumda ortaya çıkar. Bu durum Mars ve Venüs arasındaki hemen hemen her açı için geçerlidir.

Venüs, Boğa burcu ve Terazi burcunu yönetir. Birincisi toprak(maddi), diğeri hava(denge)dir. Venüs, horoskopta 2.ci evin sahibidir(servet ve para). Ayrıca 7.ci evide yönetir(evlilik, ortaklar ve düşmanlar). Venüs, Balık burcu ve 12.ev de güçlü konumdadır. Başak burcu ile 6.cı evde ve Akrep burcu ile 8.ci ev de sert etkiler verir. Kadının genetal organları, deri, bağırsak ve damarlar yine Venüs kontrolündedir. Venüs tarafından motive edilen erkek hoşgörülü ve şefkatli olur. Kadın ise zayıf olur.

Venüs' ün olumsuz etkileri kişiyi; cimri, uyumsuz, flörtçü, zevk düşkünü, aşırıya kaçma, kaba, sebatsız, tembel, sorumsuz  ve güvenilmez birisi yapar.