MARS BURÇLARDA

 

 

Mars KOÇ Burcu' nda

Mars Koç'da  kişiye büyük enerji ve güç, dünya malına karşı tutkusuz davranış, açık, doğru, içten ve sade bir kişilik, güçlü cinsel dürtü ve meyil, güçlü fiziksel yapı, sağlığa önem vermek gibi özellikler ile kişiye inatçılık ve bağımsızlık, öfkeli ve sinirli bir mizaç, cesur, atılımcı, girişimci özellikler verir. Ayrıca tekdüze işlerden kaçan, seçilen her alanda öncü ve başarılı ve zamAN'a karşı yarışıyormuş gibi çalışmayıda seven özelliklerde verir. Merkür veya satürn ile iyi bakış açısı varsa profosyonel işlerde veya entellektüel çalışmalarda zihin aktivitesi yüksektir.

Mars sert etkiler almışsa cinsel istekleri daima ön planda olan bir kişilik verir.

 

Mars BOĞA Burcu' nda

Bu konum genel olarak; Baskıcı, kıskanç ve patlamaya hazır bir mizaç, pratik sonuçlarla hedefe ulaşmayı amaçlayan, rahatlığın maddi servete bağlı olduğuna inanan bir kişilik, değişken ruh, uysalken saldırgan, eliaçıkken cimri olabilen karakter oluşturur.

Mars sert etkiler almışsa mala, mülke düşkünlük, anlayışsızlık, bedensel zevklere düşkünlük gibi kişilik verir.

 

Mars İKİZLER Burcu' nda

Bu konumuda Mars; Merkür ile iyi açı yapıyorsa kişiye konuşma yeteneği, çok zeki ve zekasını en iyi şekilde kullanan bir karakter verir. Kişinin enerjisi bedenden çok akıl ve zekasını harekete geçirir. Zorluklara, sorunlara kolay çare bulabilir. Zekası ile her şeyin üstesinden gelebilecek özgüvene sahiptir. Sıcak ve etkileyeci tondaki sesi ona çok sayıda dost kazandırır ve politika veya  iş kariyerinde yükselmesine yardım eder. Kültürel faaliyetlerden zevk alır. Fiziksel yönden çok güçlü değildir. Çok çabuk yorulur. Zaten kaba kuvvetle mücadele yerine, kelimelerle savaşmayı tercih eder.

Mars sert etkiler almışsa, yarım kalan eğitim, uyuşturucu veya alkol bağımlılığı, kırıcı ve ters karakter tipi oluşturur.

 

Mars YENGEÇ Burcu' nda

Mars yengeçte olumlu değildir. Kişi çabuk parlayan, sinirlenen, huzursuz bir yapıdadır. Mantıklı olmaktan daha ziyade duygusaldır ve içinde fırtınalar oluşturan bir ruhsal yapısı vardır. Kolayca küserek karşısındakine kin besler. Heyecanlıdır, fakat hareket yönünden ağır kalır. Özgüveni zayıftır. Aslında oldukça yeteneklidir ama kendindeki dengeyi sağlamada başarısız olduğundan, yeteneklerini ortaya koymada çok zorlanır.

Mars sert etkiler almışsa, mutsuz ve acı veren anılar yüzünden huzursuzluk, göz rahatsızlığı, kaza, hırsızlık gibi sebeblerden dolayı kayıplar oluşturur.

 

Mars ASLAN Burcu' nda

Mars Aslan'da olumludur..Kişiye başkaları üzerinde hakimiyet kurmak ve kendini kontrol etme yeteneklerini verir.Ayrıca ün ve güç peşinde, gösterişi seven, sıcak kalpli eli açık ve soylu bir kişilik de verir...Kişi çok ateşli, çalışkan, cömert ama biraz küstah biridir. Kendini çok beğenir ve çok güvenir. Tembelliğe sabrı yoktur. Başkalarının bir haftada yaptığını o bir günde yapabilir..Eğlenceye düşkündür ve bundan zarar görür..Gururludur. Taviz vermekten, boyun eğmekten hiç hoşlanmaz. Mars'ın bu konumu daima başarılı bir mücadelenin işaretidir.. İyi bir gösterişçi sayılır. Her türlü olayı ve duyguyu dramatize edebilir.Doğuştan gelen önderlik yeteneğini çok iyi kullanır ve herkesin hemen itaat etmesini bekler..

Mars sert etkiler almışsa, gücünü çekinmeden kullanan bir kişilik, eğlence ve kumar yüzünden kayıba uğrayıp yoksulluğa düşme gibi özellikler verir.

 

Mars BAŞAK Burcu' nda

Bu konumdaki Mars, kişiye kötümserlik eğilimi verir. Kişi talihinden memnun değildir ve her şeyi eleştirir. Duyguları sürekli baskı altındadır. Bu yüzden genellikle huzursuzdur. Hissettiklerini açıklamakta zorlanır. Yaşamı yalnız geçebilir ve VENÜS iyi bir konumda değilse evliliği çok zor olabilir. Sabırsız ve acelecidir. Ahlak ve toplum kurallarına bağlı ve dinsel inançlarının aşırı dereceye varması olasıdır. Risk ve serüvenlere girmemeye özen gösterir. Konuşmaktan zevk alır ve ihtiyaç duyulduğunu hissetmek onu mutlu eder, var gücü ile hizmete koşar.  

Mars sert etkiler almışsa, kibirli ve soğuk bir kişilik, sinirli ve başladığı işi bitiremeyen yapı, tek yönlü düşünce ve davranışlar verir...

 

Mars TERAZİ Burcu' nda

Bu yerleşim büyük zihin aktivitesi verir. Sanat girişimleri için yararlı bir konumdur. Kişi uyumlu, yumuşak başlı, haksızlıklara karşı direnen, şiddet, kavga, gürültü, patırtılara karşı olan birisidir.. Mars'ın bu konumu kişide toplum içinde sözü dinlenen ve saygı duyulan, arabuluculuk yapmada, kırgınların arasını düzeltmede başarılı olan, adil, dürüst ve tarafsız olmağa özen gösteren bir karakter oluşturur.. Ayrıca Mars tutku ve şehveti uyandırır. Mars'ı Terazide olan insanlar çok çekici bir havaya sahip olurlar. Çapkın olurlar. Bir kişiye bağlanmak yerine, hayatını yaşamağı tercih ederler. Erkekler kadınların gözünü kamaştırır, kadınlarda dişilikleri ile erkekleri çekerler. Birden fazla evlilik yapabilir ve evlilik yaşamları kavgalı geçebilir. Eğer Mars 7.ci evde ise ve Jüpiter de zararlı bir konumda ise bir boşanma kaçınılmaz olur..

Mars sert etkiler almışsa, ulaşılacak her şey için çok çalışmaları gereği ile kadere ve talihe küsmek gibi özellikler verir.

 

Mars AKREP Burcu' nda

Mars Akrep'te aşırılıklar, çatışmalar ve zorluklar verir. Kişinin zor kullanmaktansa zeki davranması, şiddet yerine yumuşaklık tercih etmesi gerekir. Kişi başkalarına karşı soğuk, bencil ve çıkarcı bir tutumdadır ve zirveye ulaşmak için her şeyi yapar.. Menfaatleri daima ön plandadır. Acıma duyguları sanki yoktur. Pek çok zorlu ve etkili düşmanları vardır.  

Mars'ın 6.cı evdeki konumu ciğer sorunları ve bronşit işaretidir. Eğer Venüs ve Satürn zararlı görünüme sahipse VEREM işareti sayılır. Bu evdeki Mars, eğer Merkür ile iyi görünüm yapıyorsa başarı umudu vardır. Bu konumda kişi ticaret veya endüstride ele aldığı işi başaracaktır..

Akrep'teki  Mars  konumdaki  kişinin mizacı asabi ve kavgacıdır. Her an kızmağa, tepki göstermeğe, öfkelenmeğe, meydan okumaya hazırdır, tehlikeyi sever ve fiziksel risklere atılmaktan çekinmez.. Ancak bu halini gizler. Çok sakin bir tablo çizer. Kontrollü ve kararlı olur. Vehim duyguları çok kuvvetlidir. İradeleri, seks yönleri çok güçlüdür. İnatçılıkları ile kimse yarışamaz.  

Mars sert etkiler almışsa, cinselliğe  aşırı meyil, başkalarını kullanmak, zorbalık ve sapıklık verir.

 

Mars YAY Burcu' nda

Mars için bu konum olumludur. Kişi kendi çabaları ve zekası sayesinde gıpta edilecek bir yere gelmeyi başaracak şekildedir. Zekası çok keskin, dili de oldukça sivridir. İnandığı konuların şiddetli savunucusu, ateşli, coşkulu, son derece enerjiktir. Mizacı nazik, sevimli ve samimidir. Kişi gezmekten hoşlanan, serüven yaşamayı ve arkadaşlar edinmeyi seven birisidir. Evlilikte istenilen özellikte bir eş olması zordur ama toplumda kendini sevdirir. Tartışmaktan hoşlanan, görüşlerini savunan, eğlenmeyi, şans oyunlarını benimseyen birisidir. Bedensel ve ruhsal olarak bir sporcu gibidir. Kendi sorunları yanında başkalarının problemlerine de çözüm bulucudur.

Mars sert etkiler almışsa, yasalarla gelen sorunlar, atılgan ve sakınmasız davranışlarla sorunlar, dinsel konularda aşırı sapmalar ve etkilenmeler görülür..

 

Mars OĞLAK Burcu' nda

Oğlak'ta yerleşmiş Mars, kişiye girişeceği her işte başarılı, şanslı, önder, sempatik ve çevresindeki fırsatlardan yararlanmasını bilen, girişken ve devamlı yükselmek isteyen bir özellik verir. Ayrıca çok dikkatli ve ne istediğini bilen, çok iyi düşünüp, çok iyi plan yapan ve kendini tek bir konuya kilitleyerek başarıya ulaşan bir karakter oluşturur. İnsanlar böyle kişilerle çalışmaktan zevk duyarlar. Yöneticilik için iyi bir konumdur. Eğer Satürn zararlı yerleşimde ve olumsuz bir evdeyse, Oğlak'daki Mars bacaklarda oluşacak ciddi zararlar demektir.   

Mars sert etkiler almışsa, huysuz ve ters davranışlar, gereksiz ayrıntılarla ve gerçekleşmeyecek projelerle oyalanan kişilik verir.

 

Mars KOVA Burcu' nda

Mars'ın bu konumunda; kişi esrarengiz şeyleri seven, değişiklik düşkünü, doğaüstü bilim, felsefe ve tartışma ile ilgilenme gibi özelliklerde olan yapıdadır.. Kişi kendi düşünceleri ve buluşları ile dünyayı adeta yönlendirmek ister ama etrafı tedirgin edebilir. Eşsiz fikirleri vardır ve toplum için gerçekten ilginçtir. İnsanlar üzerinde nasıl etki bırakacağını düşünmezler. Alışılmış, monoton kurallarla ilgilenmez, hayatın yeni icatlarla ilerlemesi için, insanlara yenilikler verebilmek için tüm enerjisini kullanırlar. Akıl ve keskin zekası ile sorunları önceden tahmin edebilir, her konuda toplumda göze çarpmak için çalışırlar. Bazen kışkırtıcı ve başkalarını kolayca harekete geçiren bir düşünürdürler. Sözünü sakınmaz, gerçekten nasıl düşünüyorsa öyle konuşurlar. Bağımsız ve kolay bir yaşam isterler. Hareketli ve meraklıdırlar..

Bu konumda Mars kişiye geniş bir alanda yazma kabiliyeti verir.Bir projeyi bitirdiğinde yenisine çoşku ile başlarlar. Sonunda bulunduğu koşullar ne olursa olsun bulundukları toplumun dikkatini çekmeyi başarırlar..
Kova burcunda ve 6.cı evdeki Mars sağlık konusunda tıkanıklık ve Astım belirtisidir. Kişi romatizmadan, bacakları etkileyen arazlardan ve varis ağrılarından şikayetçi olabilir.

Mars sert etkiler almışsa, kararsız, gerilimli ve güvenilmez bir kişilik verir.         

 

Mars BALIK Burcu' nda

Mars'ın bu konumu, genellikle düş kuran, fakat uygulamada beceremeyen, sürekli huzursuz ve kararsız, sorunlardan kaçmaya meyilli, ani öfkelenip, olmadık yerde tartışmalara girebilen, beğenilmek ve sevilmek isteyen bir kişilik oluşturur. Duygusal ilişkilerde heyecana ve mistik davranışlara meyillidir. Başkalarının düşüncelerini okuyan, sezgi yolu ile olayları anlayabilen yapıdadır. Şansızlıklar karşısında cesaretlerini kaybetmezler. Heyecana gizli şeylere bayılırlar. Bir yazar veya sanatçı olabilirler. Resim, bale, perde, sahne gibi alanlarda başarılı olurlar.  

Mars sert etkiler almışsa, kararsızlık karşısında acı çekmek, gecikmiş evlilik, sevgide terkedilmek, içki ve uyuşturuculardan medet ummak gibi bir yapı oluşturur.