KOÇ

BOĞA

İKİZLER

YENGEÇ

ASLAN

BAŞAK

TERAZİ

AKREP

YAY

OĞLAK

KOVA

BALIK

 

 

 

YENGEÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

(22 Haziran - 22 Temmuz)
 


Yönetici Yıldızınız: Ay ;Duyguların temsilcisi
Grubunuz: Su, negatif
Karakteriniz : Öncü
Burcunuzun Cinsiyeti: Dişi
Yeteneğiniz: Sabırlı olmak
Özelliğiniz: Merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
Arzunuz: Büyük para sahibi olmak
Amacınız: Daima yükselmek
Yenmeniz gereken huyunuz: Dikkatsizlik
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Akrep, Balık, Boğa, Başak    
Normal anlaştığınız burçlar: Yay, ikizler
Anlaşamadığınız burçlar: Koç, Terazi ,oğlak   
Gününüz: Pazartesi
Sayılarınız: 2, 4, 7, 12,  
Taşlarınız: Yakut ve aytaşı
Renkleriniz: Beyaz, gümüş, açık gri, mor, deniz yeşili
Çiçekleriniz: Beyaz gül, zambak, yasemin, hanımeli
Kokularınız: Misk, müge, leylak
Olası hastalıklarınız: Göğüs ve solunum yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, ülser
Başarılı olacağınız meslekler: Turizm, otelicilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, petrolcülük ve sivil maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık

 

İnatçı, sabırlı, duyarlı, sevimli ve değişken karakterli insanlardır. Duygusal, merhametli, hassas ve sadakatli bir kişilikleri vardır. Acıma duyguları güçlüdür. Son derece anaç ve koruyucudurlar. Bu durum karşı tarafı bıktıracak derecelere bile varabilir. Sevdikleri ve sahiplendikleri kişilerin her şeyini düşünürler, karşılamağa gayret ederler. Aile, çocuklar, anne baba çok önemlidir. Huzurlu ve güvenli bir yuva en önemli ihtiyaçlarıdır aynı zamanda maddi güven içinde olmak en büyük arzularıdır. Ailelerinden, evlerinden, vatanlarından uzaklaşmak onlar için çok zordur. Evine bağlılık , diyet tutkusu ve milliyetçilik mizaçlarında vardır.

Yengeç burcu insanı mantıktan fazla sezgiye bağlı olmaya meyillidir. Ruhları sakin, yumuşak ve duyarlıdır. Dostlarına ilgi ve yakınlık gösterirler, karşılığını da beklerler. Öfkelendikleri zaman yatıştırılmaları oldukça da zordur. İş ilişkilerinde arkadaş canlısı ve sakin olurlar.  Genellikle kendilerine güvenleri azdır  ama cesaretlerini toplayıp, kazanacaklarından emin oldukları zaman, büyük bir coşku ile harekete geçerler, hatta böyle zamanlarda insanları rahatlıkla peşlerinden çekebilirler. Bir başlangıca öncülük yapabilirler.

Yengecin nadiren yaptığı dikkat çekici bir hareket insanı şaşırtır, o kendini arka planda tutarak sessiz ve derinden çalışır. Yapısından dolayı Yengeç bir şeye ulaşmak için geceyi beklemez ama verdiği kararlar önceden sezilmez. Önceden çok iyi hesapladığı caydırıcı hareketlerin fikrini değiştirmesine izin vermez. Bütün Yengeçler özel yaşamlarında olduğu kadar, mesleki yaşamlarında da çok kaygılıdırlar. Biraz daha soğukkanlılık, yararlarına olur.Yengecin değişken ruh hali, bir saatin dakikliği gibi düşünülebilir, çünkü her etapta Ay’ın etkisi altındadır.

Diğer yandan Yengeçler, kendilerini koruyan kurallarla, kendilerinin veya başkalarının deneyimlerinden seve seve faydalanırlar. Bunun yanı sıra duygusal bir varlık olduklarından duygularının kendilerini yönetmesine izin verirler. Örneğin, ilk karşılaşmada olumlu izlenim edindikleri insanlar hakkında kararlarını nadiren tekrar gözden geçirmek zorunda kalırlar. Duyguları çok kolay yaralanır, yanlış bir kelime ile derinden sarsılır ve yuvalarına çekilirler. Haklı eleştirileri bile çok zor kaldırabilirler. Sık sık, kendine güvenli bir sığınak kabul ettiği geçmişe döner. Aile anlayışının kökleri de burada yatar. Yengeç erkeği de kadını da çok evcimendir. Ailelerini her şeyden çok sever ve kendilerini bunun için feda ederler.  

Diğer yandan Yengeç, parlak mizah anlayışı ile toplumda hemen fark edilen biridir. Her şeyden önce, gösterişli konuşmasıyla dinleyicileri etrafına toplar. Genelde ilgi odağı olmayı sever ve hayran olunmasa da kendisine saygı gösterilmesini  ister. Bu ihtiyaç bütün hareketlerinin gerçek nedenidir.  Sezgileri güçlüdür. Kendilerinden ne istendiğini hissederek ona göre davranarak sevilmeyi başarırlar. Çok fazla hayal ve hülyalara dalarlar. Kurdukları hayallerle uzun süre oyalanır; gerçekmiş gibi anlatırlar! Hafızaları da güçlü olduğu için bu oyuna uzun süreler devam edebilirler. Bu özellik çocuklarda çok hakimdir.

Yemek yapmayı, mutfak ve ev işlerini severler. Ellerinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Ayrıca midelerine düşkün olurlar.

Sevgi yönleri kuvvetlidir. Ama kuşkucu tutumları, kuruntuları ve kıskançlıkları  ile sevgiyi hem kendilerine hem de sevdiklerine zehir edebilirler.

Aceleciliklerini yenmeği, duygularını ağırlığını mantık kullanarak dengelemeği ve tuttuğunu bırakabilmeği öğrenmelidirler.